Paryski tydzien mody 2023 trendy

Największe trendy paryskiego tygodnia mody

Niezaprzeczalnie Paryż jest jedną z najważniejszych stolic mody na świecie. Paryskie kolekcje zawsze dostarczają najbardziej innowacyjne i ekscytujące momenty na wybiegu. Tegoroczna edycja kolekcji jesień/zima 2023 Paris Fashion Week nie była wyjątkiem. Ale to co było jeszcze bardziej zauważalne w tej edycji, to moda, która nie tylko wyglądała świetnie na wybiegu, ale również jest łatwa do noszenia na co dzień.

Moda 2023 będzie rokiem prostoty i uniwersalności

Prostota, uniwersalność, trwałość… to słowa klucze w modzie 2023. Proste linie były głównym motywem w kolekcji Hermès, która wprowadziła nową interpretację monochromatycznych kolorów i kreatywnych warstw. Saint Laurent, ożywił biurowe sukienki lub garnitury wygodnymi szalikami i przeciwsłonecznymi okularami. Krótkie, falbaniaste spódnice były modne we wszystkich kształtach i formach. Pełne i szykowne w Dior, miękkie i delikatne w Chanel, a krótkie i słodkie w Valentino. Miu Miu natomiast całkowicie zrezygnował z dołów, proponując w zamian stylowe kurtki i bluzy oversize w sportowym stylu.

Mimo że kolekcje na sezon jesień/zima 2023 skupione były na prostocie i ponadczasowości, to wciąż są bardzo modne i eleganckie. Najważniejszą zasadą, jak przyświeca temu sezonowi, to inwestowanie w rzeczy, które chcemy nosić na co dzień. To klucz do tworzenia trwałej i uniwersalnej garderoby, która przetrwa znacznie dłużej niż tylko jeden sezon.

Trendy jesień/zima 2023 z paryskiego tygodnia mody

Przedstawiamy pięć stylów skoncentrowanych wokół pokazów Paris Fashion Week, które wskazują nadchodzące wielkie trendy modowe 2023.

1. Style z lat 80.

Moda lubi wracać do kultowych trendów z dawnych lat. Najnowsze kolekcje projektantów nawiązują do stylów z lat 70.-80., z silnym trendem na pokaźne kroje ramion. Wystarczy spojrzeć na wybiegi Paris Fashion Week jesień/zima 2023, gdzie luksusowe domy mody, takie jak Balmain, Saint Laurent, Givenchy i Courrèges, w przesadny sposób wyeksponowały sylwetkę. Więc oversizowe marynarki, ale tym razem z zaznaczonymi ramionami, będą bardzo modne w 2023 roku.

2. Krawaty

O trendzie krawatów w modzie 2023 pisaliśmy już szczerzej. Krawaty są podstawowym elementem męskiej garderoby, ale ostatnio to kobiety sprawiają, że stają się wyjątkowo modne. Wypróbuj ten styl noszony z tradycyjnym zestawem zapinanym na guziki, jak zaproponował Dior lub Hermés lub połącz z sukienką.

3. Czerń i biel

Czy jest coś innego równie cudownego we francuskim stylu niż noszenie kontrastowej czerni i bieli? Na w pokazach roiło się od ponadczasowych kombinacji klasycznych kolorów – Chanel, Balmain i Louis Vuitton – które, jeśli spróbujesz, wyglądają fantastycznie z odważną czerwienią ust.

4. Rajstopy

Przezroczyste, koronkowe, jasne kolory – wszelkiego rodzaju wyroby pończosznicze okazały się sekretnym kluczem, stojącym za najlepszymi stylizacjami marek, takich jak Miu Miu, Chanel i Nina Ricci. Jeśli lubiłaś trend noszenia dzianinowych leginsów i ozdobnych rajstop, mamy dobrą wiadomość, te n styl w 2023 roku znów będzie mody, podobnie jak podkolanówki.

5. Asymetria

Asymetryczne sylwetki były wszędzie w tym miesiącu mody, ale ten styl szczególnie wyróżniał się w Paryżu. Można go było zobaczyć w maxi sukienkach z rozcięciami po bokach (i dopasowanych topach na jedno ramię) u Ricka Owena, jak i na zwiewnych sukienkach u Victorii Beckham oraz spódnicach z wysokim stanem u Sacai. Asymetryczne kroje mają tę zaletę, że potrafią sprytnie ukryć to co chcemy zasłonić lub odwrotnie podkreślić nasze atuty.

Dołącz do nas