Chanel spring 2023
Chanel spring 2023
Chanel spring 2023

Moda 2023: podkolanówki – stylizacje

Skarpetki, podkolanówki, grube rajstopy zakładane na czółenka i szpilki – ten zaczął nabierać zdecydowanie modnego charakteru w roku 2023. Ale pomysł noszenia skarpetek do odkrytych butów nie jest nowością. Zacznijmy więc od początku.

W latach czterdziestych nylonowe pończochy były podstawowym elementem każdej kobiety wychodzącej w ciągu dnia. A ironiczna biała skarpetka, została dokooptowana w latach 50. przez społeczności preppies. W latach 60. kobiety stały się bardziej liberalne, a szeroko zakrojony ruch feministyczny zainspirował nowe, świeże i seksowne podejście do mody. W tym okresie modowej kultury chodziło o krótkie sukienki, krótkie włosy, wysokie obcasy i jeszcze wyższe skarpetki. W następnych dziesięcioleciach spodnie do kolan pozostały podstawowym elementem garderoby i trafiły do ​​codziennych, akademickich i sportowych strojów na całym świecie. W latach 90. Cher Horowitz i jej dziewczyny ze “Słodkich zmartwień” potwierdziły kultowy status podkolanówek, a kolejne pokolenia przyjęły ten styl w wielu odmianach.

Trendy 2023: stylizacje z podkolanówkami

Współcześnie podkolanówki i długie skarpetki pojawiały się od lat 90. w różnych stylach. Raz noszone z półbutami a innym razem ze skarpetami i butami typu loafers na grubej platformie. W tym roku w noszeniu obuwia modne jest noszenie podkolanówek lub długich skarpet dosłownie z każdym rodzajem obuwia – od półbutów po szpiki a nawet (niesławne) sandały. Zobacz jak współcześnie projektanci lansowali ten trend na pokazach mody 2023.

Dołącz do nas