Zara Meisel kolekcja 2024
Zara Meisel kolekcja 2024

Pierwsze spojrzenie na kolekcję Stevena Meisela dla Zary

Pokerowe proste czarne włosy, traperski kapelusz, czarna bandana, luźne dżinsy, ciemne okulary przeciwsłoneczne – wyrazisty wygląd przełomowego amerykańskiego twórcy wizerunku Stevena Meisela jest (prawie) tak samo rozpoznawalny jak jego zdjęcia, które zdefiniowały modę lat 90. i ugruntowały erę supermodelki.

Zbiegając się z nadejściem Tygodnia Mody w Nowym Jorku – który rozpoczął się 8 września debiutancką kolekcją Petera Do dla Helmuta Langa – Meisel przedstawia nową kolekcję stworzoną we współpracy z galicyjskim gigantem mody Zara, która przegląda zarówno jego osobistą garderobę, jak i katalog fotografii, szczególnie tej z lat 90. Zatytułowana „Steven Meisel New York” oddaje także hołd miastu, w którym się urodził.

Duch lat 90. w kolekcji Zara i Meisel

Kolekcja zawiera elementy charakterystyczne dla Meisela – duży czarny traperski kapelusz, kilt w kratkę, luźne skórzane buty i kurtkę motocyklową. A także elementy oddające ducha lat 90. Od inspirowanej grungem koszuli w kratę po oversize’owy sweter w paski i luźną dżinsową koszulę. Inne projekty uchwyciły „wymarzone krainy jego własnych obsesji”, jak płaszcz ze wzorem krokodyla, zaprojektowany tak, aby przywoływać lata 60. XX wieku, kolejną epokę, która zafascynowała twórcę obrazów.

Gdzie indziej T-shirty i swetry są opatrzone stemplem „Steven Meisel New York”. A mniejsze akcesoria obejmują okulary przeciwsłoneczne w czarnych oprawkach, skórzane mankiety i całą gamę biżuterii. W tym proste ćwieki i łańcuszki w kolorze srebrnym, które nawiązują do ruchu punkowego. Kolekcja unisex, czerpie z tego samego „ostrego połączenia muzyki i mody”, które zdefiniowało twórczość fotograficzną Meisela.

Kampania kolekcji Stevena Meisela i Zara

Projekt rozpoczyna się serią portretów 26 postaci, sfotografowanych przez Meisela, które „zachowują się jak różne twarze” twórcy obrazu. Warto zauważyć, że są to między innymi: jego wieloletnia muza Linda Evangelista, Amber Valletty, Iriny Shayk, Gigi Hadid, Penelopy Tree i inne super modelki.

Kolekcja będzie dostępna w dwóch dedykowanych pop-upach. Pierwszy w dniach 9–13 września, pod adresem 33 Howard Street, SoHo w Nowym Jorku. Druga , w dniach 15–17 września, w Dover Street Market w Londynie i zbiegnie się z Londyńskim Tygodniem Mody. Online oraz stacjonarnie kolekcja Zara i Meisel będzie dostępna od 18 września 2023.

Dołącz do nas