pielęgnacja brody i wąsów kosmetyki
pielęgnacja brody i wąsów kosmetyki

Jakie kosmetyki do zarostu warto mieć?

Zadbana, lśniąca, zdrowa, bujna broda to wizytówka każdego mężczyzny, która w istotny sposób wpływa na jego wizerunek. Ze względu na to, że moda na tzw. drwala nie przemija i zarówno krótszy, jak i dłuższy męski zarost uchodzi za jeden z atrakcyjnych trendów wśród panów, producenci kosmetyków oferują coraz szerszą gamę ciekawych produktów przeznaczonych do pielęgnacji zarostu i brody. Preparaty takie ułatwiają pielęgnację brody w domu, dzięki czemu, aby prezentowała się ona efektownie, nie musimy każdego dnia odwiedzać barbera. Jakie kosmetyki do zarostu warto mieć? Przedstawiamy kilka propozycji.

Szampony do brody 

Ze względu na to, że podstawowym krokiem w pielęgnacji zarostu, jest jego prawidłowe oczyszczenie, a dopiero następnie odżywienie i nawilżenie, a także zadbanie o skórę pod nim, w naszej kosmetyczce powinny znaleźć się szampony do zarostu. Pamiętajmy, że brody nie powinniśmy myć przy użyciu standardowych szamponów do włosów, ze względu na to, że takie produkty zawierają wiele drażniących substancji, które mogłyby przesuszyć i podrażnić skórę twarzy. Z tego powodu każdy pan, który chce dbać o swój zarost, powinien zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki dla mężczyzn. Wśród nich można wymienić szampon do brody.

Produkt taki powinien dobrze się pienić i dokładnie usuwać zanieczyszczenia z włosków, a dodatkowo zapobiegać ich przesuszeniu. Wśród kosmetyków do zarostu, które warto mieć, wymienia się również peelingi do brody. Warto dbać o regularne złuszczenie zrogowaciałego naskórka, aby móc cieszyć się pięknym i zdrowym zarostem. Zamiast peelingów, możemy również wykonywać masaże przy pomocy szczotki do brody, ponieważ czesząc brodę i wąsy, usuwamy przy okazji martwy naskórek i pobudzamy mikrocyrkulację krwi oraz limfy, co sprawia, że nasza skóra, a także zarost, są lepiej dotlenione.

akcesoria do brody i wąsów

Olejki i balsamy do brody

Kolejną grupą kosmetyków do zarostu, które warto mieć, są olejki oraz balsamy do brody. Te pierwsze produkty, jak sama nazwa wskazuje, mają formę oleju i zawierają wyselekcjonowane składniki, które dogłębnie odżywiają i nawilżają brodę, dzięki czemu zarost jest mocniejszy, lśniący i elastyczny. Olejki do brody nakładamy na suchy lub podsuszony zarost, aby mogły się one dobrze wchłonąć, a jednocześnie nie pozostawiły tłustego nieprzyjemnego filmu na skórze i brodzie. Olejek do zarostu warto wykorzystywać raz dziennie, na przykład po porannym prysznicu.

Wśród kosmetyków, które każdy mężczyzna posiadający zarost powinien mieć w swojej kosmetyczce, wymienia się również balsamy do brody. Jest to świetne rozwiązanie dla brodaczy, którzy chcą okiełznać swój zarost, a jednocześnie odżywić i nawilżyć brodę. Balsamy do brody wykazują mocne działanie nawilżające, a jednocześnie chronią ją przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Balsam jednak ma za zadanie nie tylko nawilżyć i odżywić włoski, ale także utrzymać je w ryzach. Dlatego za pomocą tego produktu można układać brodę, nadając jej pożądany kształt.

Woski do wąsów i brody 

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasza broda prezentowała się jak najlepiej i szukamy kosmetyków, za pomocą których moglibyśmy ją swobodnie układać, powinniśmy postawić również na wosk do wąsów i brody. Taki produkt służy przede wszystkim do stylizacji zarostu. Dzięki niemu broda prezentuje się stylowo i ma dokładnie taki kształt, jaki jej nadamy. Woski do wąsów i brody to niezwykle wydajne kosmetyki, które występują w kilku różnych wersjach. Wśród najpopularniejszych wymienia się jednak woski tradycyjne i naturalne. Te pierwsze wykonane są z substancji chemicznych opartych na wazelinie czy olejach mineralnych, które charakteryzują się lekkim i średnim chwytem. Naturalne woski do brody z kolei wykonywane są wyłącznie z naturalnych substancji organicznych i gwarantują mocny lub bardzo mocny chwyt.

kosmetyki do brody

Kosmetyki do golenia i po goleniu zarostu 

Żeby nasz zarost prezentował się jak najlepiej, powinniśmy usuwać te włoski, które wystają poza wyznaczone linie. Dlatego wśród kosmetyków do zarostu, jakie należy mieć w swojej kosmetyczce, wymienia się również preparaty do golenia i po goleniu. Dobór poszczególnych produktów powinien być uzależniony od naszych indywidualnych preferencji, lecz oferta tego typu kosmetyków jest niezwykle zróżnicowana. Wśród produktów do golenia mamy do wyboru mydła, kremy, olejki oraz pianki. Po goleniu z kolei możemy użyć balsamu lub wody. Na rynku znajdziemy również wiele akcesoriów przeznaczonych do golenia. Możemy zdecydować się na wykorzystanie standardowych maszynek, jak i urządzeń elektrycznych, a także tradycyjnej brzytwy.

Dołącz do nas