Te kolory będą najmodniejsze jesienią 2023

Kiedy myślisz o jesieni, jakie kolory masz na myśli? Ta pora roku często kojarzona jest z barwą zmieniających się liści. Jasnozielone liście zmieniają kolor, gdy temperatura zaczyna spadać i stają się czerwono-karmazynowe, żółte lub wyglądają, jakby zostały spalone. Niektóre liście zmieniają się nawet w królewską śliwkę. Wszystkie te odcienie pozostają sezonowymi elementami rok po roku, ale historia kolorów jesieni się poszerza.

W modnych kolorach na jesień 2023 nacisk położony jest na uzupełniające się odcienie, które mogą występować samodzielnie. A także na bogate akcenty kolorystyczne, które zapewniają nastrojowy kontrast. Przyjrzeliśmy się bliżej zbliżającym się konkretnym odcieniom, które według nadchodzących jesiennych trendów, będą królować jesienią.

Modne kolory jesień 2023

Kolory ziemi w odcieniu gliny

Odcienie ziemi, takie jak glina, mają duże możliwości adaptacji, co podkreśla szeroką gamę odcieni skóry, oczu i odcieni włosów. Bezproblemowo przechodzą między aktorstwem jako neutralne tło lub żywy akcent koloru.

Viva Magenta

Viva Magenta została nie tylko wybrana Kolorem Roku Pantone, ale także znalazła się w centrum uwagi długo oczekiwanego filmu Barbie. Ten kolor został także podkreślony na wybiegu w kolekcji Valentino na jesień/zimę 2022. Możemy spodziewać się, że odcień pojawi się jesienią i zimą 2023 roku jako kolor wyrazisty, zintegrowany z monochromatycznym wyglądem lub jako kolor akcentujący.

Kremowy i kość słoniowa

Spodziewamy się, że odcienie z rodziny kremowej i zimowej bieli będą głównym kolorem w tym sezonie. Tonalne stylizacje nadal mają duży wpływ na wygląd i modny w tym roku trend “cichego luksusu”. Widzieliśmy, jak te kolory mocno zyskały na popularności na pokazach mody, również w obuwiu.

Czerwona Dalia

Jesień będzie wielkim sezonem na odważną czerwień. Czerwień była popularna na pokazach Yves Saint Laurent i Prada na jesień ’23 oraz na wybiegu The Row Spring ’24. W Gucci widzieliśmy także piękne połączenie z maślanym odcieniem żółci. Czerwona dalia z definicji jest nazywana „uosobieniem elegancji” i może stanowić wyrafinowany akcent w chłodniejszych miesiącach. Ułożona pod płaszczem i w połączeniu z odważnymi czerwonymi dodatkami, takimi jak naa przykład minitorebka z górnym uchwytem.

Czekoladowy brąz

Na pokazie Saint Laurent na jesień ’23 zaobserwowaliśmy odcienie brązu, a nawet stonowane stylizacje od stóp do głów, gdy ten kolor zdobił wybieg. Prada zadebiutowała także w kolorze czekoladowego brązu wraz z innymi neutralnymi odcieniami, takimi jak szary, czarny i biały. Ten kolor jest nie tylko uniwersalny, ale można go również łatwo połączyć z wieloma innymi kolorami. Według nas odcień wygląda na nową „czerń” na jesień 2023 r., która zdominuje nasze szafy.

Dołącz do nas