Wiosna lato 2023 Simone Rocha meska kolekcja 1
Wiosna lato 2023 Simone Rocha meska kolekcja 1

Wrażliwa męska sylwetka w oczach Simone Rocha

W modzie damskiej kolekcje Simone Rocha należą do najbardziej wyczekiwanych w każdym sezonie. Konsekwentnie udowadniając, że projektanci nie muszą odchodzić daleko od swoich oryginalnych kodów projektowych, aby stworzyć coś wspaniałego.

Uczta krawiecka

Trendy nie są częścią projektowego słownika Simone Rocha, to dziedzictwo jest siłą napędową marki od jej pierwszej kolekcji w 2010 roku. Irlandzko-chińska projektantka zdefiniowała własną interpretację kobiecości. Honorując folklor, historię i literaturę, gdzie tiul, koronki i perły są niezmiennie najbardziej rozpoznawalnymi składnikami jej krawieckiej uczty. Styl Rocha balansuje między chłopięcymi i kobiecymi sylwetkami, które dodają mocnego podtekstu każdemu ubraniu. Jest to mieszanka, którą uwielbiają kobiety na całym świecie. Trudno więc się dziwić, że projektantka zwraca teraz większą uwagę na mężczyzn.

Rocha wyjaśnia, że ​​nigdy nie postrzegała tych dwóch rzeczy jako wzajemnie się wykluczających. Męskość zawsze była istotna dla jej procesu – nawiązując do poprzednich kolekcji, w których uhonorowała męskie postacie, takie jak J.M Synge lub rozszyfrowała kulturę młodzieżową Dublina za pośrednictwem Pony Kids. Myślę, że wszystko to miało duży wpływ na tę nową drogę patrzenia na modę męską.

Okiełznać emocje

Debiutancki pokaz mody męskiej Simone Rocha wiosna/lato 2023 odbył się w Old Bailey. Był pełen historii tych, którzy byli świadkami zmian, które nastąpiły w przyszłości za jednym uderzeniem młotka. Pokazywaliśmy mężczyzn, ale także [miejsce], w którym sufrażystki zostały osądzone i uznane za winne – mówi Rocha. Ten ładunek emocjonalny posłużył jako tło dla całej kolekcji – komunikat prasowy wymieniał kruchość, wyrzuty sumienia i gniew, jako kluczowe nastroje.

Szczerze mówiąc, tak właśnie się czułam – mówi o swoim procesie projektowania. To była reakcja na wyjście z ostatnich kilku lat zawirowań. Chciałam zobaczyć, jak mogę okiełznać wszystkie te emocje, a następnie przenieść je do tych ubrań. Zrobiła to w odzieży męskiej (i damskiej), która wyglądała jak zdekonstruowane spodnie garniturowe, warstwowe tiulowe bomberki i marszczone koszule, z których większość można było regulować za pomocą guzików, przypominających uprząż.

Wrażliwa strona męskości

Męskość podobnie szarpie się ostatnio w różnych kierunkach, od „mówiących prawdę” podcasterów do tych, którzy uznają bycie „prostakiem” (slang pokolenia Z). Ubrania Simone Rocha są właśnie dla tych drugich. Byłam zainteresowana przyjrzeniem się idei męskości i wrażliwości, które można zestawić… Skłaniałam się ku szczerej i wrażliwej stronie. Mimo to w jej kolekcji widać ducha tradycyjnego, eksperckiego kroju, podyktowanego „klasycznym męskim krawiectwem”, ale w jej rękach staje się nieco kruchy i bardziej przypomina koc ochronny niż zbroję.

Rocha men kolekcja moda 2023
Mens kolekcja Simone Rocha
Simone Rocha meska kolekcja 2023
Simone Rocha meska kolekcja lato 2023

Dołącz do nas