Haute Voiture Mercedes-Maybach prezentacja samochodu

Spojrzenie na modę i imponujący design Haute Voiture Mercedes-Maybach

Jeśli chodzi o luksus motoryzacyjny, Mercedes-Maybach jest niesłabnącym liderem w linii poszukiwanych samochodów kolekcjonerskich. Limitowana edycja Haute Voiture, pokazuje, w jaki sposób Mercedes łączy teraz ekstrawaganckie podejście projektowe z najwyższą ekskluzywnością.

Luksusowy samochód został po raz pierwszy zaprezentowany klienteli w Dubaju w grudniu ubiegłego roku. Prezentacji towarzyszył pokaz mody, przygotowany przez Atelier Zuhra. Zgodnie z modelem koncepcyjnym, Mercedes-Maybach, jest otoczony szlachetnymi materiałami, bogatymi kolorami i eleganckimi wykończeniami, powszechnie spotykanymi w Haute Couture.

Dyrektor ds. projektowania Mercedes-Benz Group AG, Gorden Wagener, powiedział: Wyrafinowane funkcje i ekskluzywne elementy stylistyczne sprawiają, że Mercedes-Maybach Klasy S Haute Voiture, jest jednym z najbardziej ekstrawaganckich modeli, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy – reprezentuje wyrafinowany luksus w najczystszej postaci.

Haute Voiture Mercedes-Maybach projekt koncepcyjny

Od projektów Virgila Abloha, który zapoczątkował nowe ścieżki w projektowaniu samochodów – Project MAYBACH, świat mody zaczął się interesować luksusowymi projektami samochodów. Podobieństwa między tymi dwoma branżami pozwoliły domom mody na nowo wyobrazić sobie najnowocześniejsze pomysły modowe w luksusowej kreacji motoryzacyjnej.

Haute Voiture Mercedes-Maybach prezentacja
Haute Voiture Mercedes-Maybach

Haute couture we wnętrzu Mercedesa S 680 Haute Voiture

Nowy Maybach może poszczycić się szeregiem dostosowanych do indywidualnych potrzeb elementów – począwszy od karoserii, a skończywszy na wnętrzu. Ekskluzywne połączenie dwukolorowych lakierów, dach i kute koła w odważnym, morskim kolorze, odbijającym się od połyskującego różu, charakteryzuje ten model.

Gdy drzwi otwierają się do skrzyni skarbów z elementami w kolorze różowego złota, technologia LCD oświetla przednie i tylne wejścia. Wewnątrz metalowe krawędzie deski rozdzielczej i konsoli środkowej, otacza kombinacja szlachetnych materiałów. Podobnie, jak w poprzednich modelach S 680, typowe elementy siedzeń, podłokietników i podsufitki są obite śnieżnobiałą skórą nappa. Całość jest równoważona teksturą bouclé w kolorze granatowym, beżowym, złotym i różowozłotym, a także lnem i moherem, podkreślającym luksus.

Ale nie tylko wyjątkowa estetyka haute couture ma wpływ na najnowszego Mercedesa-Maybacha. Niedawny rozwój technologii w domach mody, zainspirował również projektantów nowego systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX. Znajduje się w nim zestaw 12 awatarów, które można dostosować w klasycznym asortymencie odzieży typu black tie.

Dla tych, którzy chcą kontynuować haute couture poza prowadzeniem samochodu, marka wprowadza kolekcję torebek. Można je kupić w stacjonarnych i internetowych sklepach Maybach Icons of Luxury. Projekty modeli torebek wykorzystują oryginalne materiały samochodu – bouclé, skóra nappa – w różnych kształtach i rozmiarach. Torby dopełniają ideę Klasy S Haute Voiture.

Tylko 150 sztuk modelu Mercedesa S 680 Haute Voiture dla kolekcjonerów

Podobnie jak moda szyta na miarę – od wybiegu do garderoby, nowy S 680, pojawia się w bardzo ograniczonych ilościach. Daniel Lescow, szef Mercedes Maybach Mercedes Benz Group, komentuje: Dzięki ograniczonej, limitowanej serii 150 sztuk, ta specjalna edycja odzwierciedla filozofię naszej marki. Polega ona na okazjonalnym wypuszczaniu ambitnych projektów kolekcjonerskich. Dzięki temu jeszcze bardziej wzmacniamy pozycję Maybacha jako pioniera najwyższej klasy luksusu. Umożliwiamy jedyne w swoim rodzaju luksusowe doświadczenia, które wykraczają poza oczekiwania naszych klientów.

Haute Voiture Mercedes-Maybach prezentacja
Haute-Voiture-Mercedes-Maybach-wnętrze
Haute Voiture Mercedes-Maybach
Haute Voiture Mercedes-Maybach prezentacja samochodu

Dołącz do nas