fbpx
masaz gua sha

Co to jest masaż twarzy Gua Sha i jakie daje efekty?

Mamy roller jadeitowy i masaż Gua Sha. Podobnie jak roller, technika masowania twarzy kamieniami Gua Sha, znana również jako „drapanie”, wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Masaż Gua Sha może być jednym z przystępnych cenowo zabiegów na twarz, który wykonasz samodzielnie w domu. Jest jednak jedno ale…

Co to jest masaż Gua Sha?

Gua oznacza drapanie, a„ Sha ”oznacza piasek. Jest to zabieg polegający na masażu twarzy płaskim jadeitem lub różowym kamieniem kwarcowym. Polega on na pociągnięciach kamieniem w górę, aby rozluźnić napięte mięśnie i udrożnić przepływ limfy.

Zabieg jest od dawna stosowany w medycynie wschodnioazjatyckiej i chińskiej. W tradycyjnej formie, masaż Gua Sha, miał (i wciąż jest do tego stosowany) leczy napięciowe bóle mięśniowe, poprzez nacisk. Ale rezultaty tych masaży wcale nie dają pięknych efektów, ponieważ mogą powodować zaczerwienienia i siniaki. Jednak skuteczność masażu Gua Sha w leczeniu dolegliwości związanych z bólem mięśni jest bezdyskusyjna, a niektórzy nazwali go nawet najlepszym masażem w ich życiu.

Istnieje również nowszy trend w upiększaniu twarzy, czyli masaż Gua Sha, który wykorzystuje podobną technikę. W tym roku opanował Instagramowe profile urodowe, jako zabieg estetyczny, który poprawia wygląd skóry oraz pomaga zapobiegać tzw. starzeniu grawitacyjnemu. Ale ile w tym prawdy?

Jakie są korzyści i efekty na twarzy daje masaż Gua Sha?

Niektóre źródła podają, że ​​masaż Gua Sha może pomóc między innymi w migrenie i bólach szyi. Rzeczywiście tego rodzaju masaż ma wiele zalet.

Nasze ciała „odbierają” wszystko to co robimy na co dzień. Odczuwamy napięcie mięśni, kiedy zbyt długo siedzimy przed komputerem. A jeśli wieczorami narzekasz na ból głowy lub pleców, być może właśnie to jest tego powodem. Zastanów się w tym miejscu, co robisz kiedy się stresujesz? napinasz mięśnie… również twarzy, na przykład marszcząc brwi lub zaciskasz szczęki, pod wpływem stresu. Teraz pomyśl, jak często to robisz?

Masaż Gua Sha jakie może dać efekty?

Gua Sha to technika masażu twarzy stworzona w celu zmniejszenia napięcia mięśni, usprawnienia krążenia krwi i przepływu limfy. Efekt? Zapobieganie i zmniejszenie chociażby tak przez nas nielubianych zmarszczek mimicznych. Poza tym masaż Gua Sha pomaga rozluźnić powięź, tkankę łączną, która może czasem zakłócać krążenie. I być może rzeczywiście technika masowania kamieniami Gua Sha przyczyni się do „podniesienia” owalu twarzy.

Chociaż korzyści z masowania twarzy kamieniami Gua Sha nie zostały jeszcze przebadane klinicznie, osoby, które stosują ten masaż na twarzy potwierdzają, że ich skóra wyglądała na wygładzoną i uniesioną już po jednym zabiegu. A przy częstym wykonywaniu masaży może to stać się częścią kompleksowej rutyny pielęgnacyjnej.

Cudowny masaż twarzy, który wykonasz sama w domu?

Brzmi to jak inny popularny trend: roller jadeitowy. Ale istnieją znaczne różnice. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że kamienie Gua Sha stworzone zostały do innych celów, niż upiększanie twarzy. Samodzielne wykonanie zabiegu na własnej twarzy może spowodować siniaki lub pękanie naczyń krwionośnych. Dlatego najlepiej zachować ostrożność i dobrze zapoznać się z techniką i zasadami wykonywania tego masażu na twarzy. A jeszcze lepiej, oddać się w ręce profesjonalistów.

Więcej podobnych
8 miejsc w twoim domu, które są bardziej brudne niż myślisz