fbpx

Masaż Gua Sha – co to jest i jakie daje efekty?

masaz gua sha

Masaż Gua Sha jest jednym z tych zabiegów, które może dać świetne efekty. Ale czy ten zabieg jest bezpieczny i można go wykonać w domu? Przeczytaj wady i zalety masażu Gua Sha.

Nowy trend w świecie beuaty, czyli masaż twarzy Gua Sha, opanował już Instagramowe profile urodowe. Zabieg wykonywany w domu podobno poprawia wygląd skóry oraz pomaga zapobiegać tzw. starzeniu grawitacyjnemu. Ale aby był bezpieczny, dobrze jest wiedzieć, jak go prawidłowo wykonać.

Co to jest masaż Gua Sha?

Gua oznacza drapanie, a„ Sha ” piasek. Jest to zabieg polegający na masażu twarzy płaskim jadeitem lub różowym kamieniem kwarcowym. Technika masażu polega na pociągnięciach kamieniem w górę, pod niewielkim naciskiem, aby rozluźnić napięte mięśnie i udrożnić przepływ limfy.

Zabieg od dawna stosowano w medycynie chińskiej. W tradycyjnej formie masaż Gua Sha leczy napięciowe bóle mięśniowe. W medycynie skuteczność zabiegu w leczeniu dolegliwości związanych z bólem mięśni jest bezdyskusyjna. Niektórzy nazwali go nawet najlepszym masażem w ich życiu, chociaż trzeba mieć na uwadze, że może powodować zaczerwienienia i siniaki.

Jakie efekty daje masaż twarzy?

Pod wpływem stresu nieświadomie napinamy mięśnie twarzy – marszczymy czoło lub zaciskamy szczęki. Robimy to kilkanaście razy dziennie. Wieczorny masaż rozluźnia mięśnie twarzy i zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych oraz może je nieco zmniejszyć. Ruchy w górę, wykonywane podczas masażu płytką Gua Sha lub wałkiem jadeitowym, mogą też przeciwdziałać starzeniu grawitacyjnemu. Naukowcy coraz częściej potwierdzają, że jest to skuteczna prewencja w walce z opadającym owalem twarzy.

Jak prawidłowo wykonać masaż?

masaz gua sha płytka

Kamienie Gua Sha renomowanych marek powinny zawierać rzetelną instrukcję, jak ich używać. Zwróć na to uwagę przy zakupie oraz dokładnie przeczytaj instrukcję. Nie wymyślaj własnej techniki masażu i nie eksperymentuj! Wiele blogerek kosmetycznych, w swoich filmach instruktażowych, wykonuje ten masaż nieprawidłowo. Ważne jest, aby przesuwać płytką tylko górę i na zewnątrz, nie naciskając zbyt mocno (zobacz również: Masaż twarzy Gua Sha – zasady, technika). Pamiętaj o użyciu olejku do twarzy lub kremu. Nie wykonuj masażu na suchą skórę.

Czy masaż Gua Sha można wykonać w domu?

Pamiętajmy, że kamienie Gua Sha stworzono do innych celów, niż upiększanie twarzy. Masaż płaskim kamieniem może spowodować siniaki lub pękanie naczyń krwionośnych, jeśli zostanie źle zrobiony. Dlatego najlepiej zachować ostrożność i dobrze zapoznać się z techniką i zasadami wykonywania masażu Gua Sha w domu. A najlepiej, oddać się w ręce profesjonalistów.

Więcej artykułów
czy picie wina jest zdrowe
Czy picie wina jest zdrowe i jakie ma właściwości?