Księżycowy Nowy Rok w znaku królika 2023 | Fashion, Beauty | Year of The Rabbit

5 najlepszych bezołowiowych pomadek do ust znanych marek

Teraz bardziej niż kiedykolwiek staramy się unikać potencjalnie szkodliwych składników w kosmetykach do makijażu i cenimy naturalne podejście do piękna. W drogeriach kosmetycznych coraz częściej pojawiają się linie nietoksycznych lakierów do paznokci i bezpiecznych farb do włosów, a co z ołowiem w pomadkach – czy można go uniknąć? Można! Oto najlepsze bezołowiowe pomadki do ust.

Według Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA) ołów jest pierwiastkiem naturalnie występującym w niewielkich ilościach w skorupie ziemskiej. Chociaż ma pewne korzystne zastosowania, może być toksyczny dla ludzi i zwierząt. W kosmetyce pomadki zawierają ołów, jednak firmy kosmetyczne nie wprowadzają go celowo do produktu. Ołów może występować naturalnie w skutek zanieczyszczenia pigmentów stosowanych w formułach szminek. Dlatego właśnie nigdy nie znajdziesz ołowiu jako wymienionego składnika na etykiecie produktu.

Co FDA (Agencja Żywności i Leków) mówi o ołowiu w kosmetykach?

Chociaż produkty kosmetyczne i większość składników stosowanych w kosmetykach nie muszą być zatwierdzone przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) przed ich wejściem na rynek, to  FDA kontroluje skład pigmentów i barwników stosowanych w kosmetykach (a także lekach, żywności, itd.), co oznacza, że ​​muszą być one zatwierdzone, zanim trafią w nasze ręce.

Dlatego FDA opracowała projekt wytycznych dla przemysłu kosmetycznego, ograniczający maksymalny poziom ołowiu do 20 ppm (części na milion) w kosmetykach kolorowych. Ogólnie rzecz biorąc, FDA stwierdza, że ​​poziom ołowiu w szmince nie stanowi poważnego problemu zdrowotnego, chociaż narażenie na ołów powinno być zminimalizowane, poziom ołowiu w szmince nie jest powodem do zmartwień.

bezołowiowe pomadki do ust

Najlepsze bezołowiowe pomadki do ust

Ale jeśli wolisz zachować ostrożność, oto 5 pomadek bezołowiowych, które zostały przetestowane pod kątem ołowiu i innych metali ciężkich w badaniach przeprowadzonych przez FDA w 2013 roku. Ołowiu  w tych pomadkach nie znaleziono, co oznacza, że ​​jakakolwiek obecna ilość była zbyt mała, aby ją wykryć. Pomadki stworzone zostały przez ulubionych makijażystów oraz marki, jak Maybelline, MAC i inne.

Dołącz do nas