Design Museum Londyn
Design Museum Londyn
Design Museum Londyn

Wystawa „REBEL: 30 Years of London Fashion” – BFC NEWGEN

British Fashion Council (BFC) świętuje 30. rocznicę swojej inicjatywy BFC NEWGEN, która wspiera wschodzące talenty modowe. W tym roku mija 30 lat od uruchomienia BFC NEWGEN – programu pokazowego, który wspiera najlepszych nowych projektantów, w tym nieżyjącego już Lee Alexandra McQueena. Całoroczne obchody 30-lecia NEWGEN zakończą się wystawą w Design Museum w Londynie, która rozpocznie się we wrześniu 2023 r. Wydarzenie zbiega się z pokazami mody London Fashion Week, który rozpocznie się 17 lutego. Wystawa „REBEL: 30 Years of London Fashion” będzie dostępna dla publiczności od 15 września i potrwa do 11 lutego 2024 roku. Bilety trafią do sprzedaży w czerwcu 2023 roku.

W firmie McQueen zawsze z pasją wspieraliśmy kreatywność i zachęcaliśmy nowe talenty. Fakt, że Lee był pierwszym laureatem tej nagrody, czyni to święto jeszcze bardziej dla nas znaczącym – powiedziała Sarah Burton, dyrektor kreatywna, Alexander McQueen. Podczas wystawy zbierane będą również fundusze dla Fundacji BFC, na przyszły rozwój i sukcesy brytyjskiego przemysłu modowego.

Wystawa R30 Years of London Fashion

R30 Years of London Fashion zaprezentuje wszechstronną współczesną modę. Wystawionych zostanie 300 prac brytyjskich projektantów i ponad 100 obiektów – od pionierskich ubrań po filmy i pamiątki. Znani absolwenci programu to, między innymi: Lee Alexander McQueen, Christopher Kane, Christopher Raeburn, Erdem, Henry Holland, Kim Jones, J.W. Anderson, Mary Katrantzou, Molly Goddard i wielu innych.

Cieszymy się, że możemy świętować dziedzictwo naszej inicjatywy NEWGEN w najbliższych dwunastu miesiącach. Wpływ, jaki ta inicjatywa wywarła w ostatnich trzech dekadach na rodzime brytyjskie marki i światowy przemysł modowy, nie może być zostać nie zauważona. – Caroline Rush, dyrektorka generalna BFC.

Dołącz do nas