wypiekacz do chleba tefal
wypiekacz do chleba tefal

Wypiekacz do chleba – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wspaniale jest obudzić się, kiedy po domu roznosi się zapach świeżego pieczywa… Wypiekacz do chleba sprawia, że pieczenie bochenków w domu jest niezwykle proste. Ale jaki kupić i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Tradycyjne wypiekanie chleba było kiedyś zarezerwowane dla piekarzy, którzy potrafili wykonywać skomplikowane techniki przy użyciu specjalistycznego sprzętu i piekarni. Jednak innowacyjne urządzenia kuchenne wprowadziły sztukę wypieku chleba do domu, upraszczając ten tradycyjny proces. Dzięki wypiekaczowi do chleba możesz upiec zarówno tradycyjny chleb, jak i eksperymentować z własnymi przepisami. Nie zadowalaj się nieświeżym chlebem w supermarkecie. Wybierz ulubioną mąkę, dodatki i weź sprawy w swoje ręce.

A jeśli nadal nie jesteś przekonana, wyobraź sobie, że przechodzisz obok piekarni i czujesz aromat świeżo upieczonego pieczywa… Kiedy masz w domu automat do chleba, możesz obudzić się rano lub wrócić po pracy do domu, po którym roznosi się kuszący zapach chleba.

Co to jest wypiekacz do chleba?

To stacjonarne urządzenie kuchenne, które miesza, ugniata, spulchnia i piecze domowy chleb. Cały proces ma na celu zminimalizowanie pracy i oszczędzenie czasu, dzięki automatycznemu wyrabianiu ciasta. Wypiekacze do chleba są wyposażone w specjalne ostrza ugniatające i łopatki. Dzięki temu ciasto rośnie i “odpoczywa” w odpowiednim momencie, aż będzie gotowe do pieczenia.

Dla kogo wypiekacz do chleba?

Wypiekacz do chleba to bardzo przydatne urządzenie, w dodatku wiele dobrych modeli jest w przystępnej cenie. Dzięki niemu nie tylko zjesz smaczny, świeży chleb, ale też będziesz miała pełną kontrolę nad składnikami. Urządzenie docenią również osoby borykające się z alergiami pokarmowymi. Większość modeli zawiera ustawienia bezglutenowe, aby ułatwić osobom z wrażliwością na gluten pieczenie pieczywa.

Zaoszczędzisz również czas. Maszyny wykonują większość pracy za ciebie, nie musisz doglądać chleba. Wystarczy włożyć składniki, ustawić parametry oraz czas. Kilka godzin później będziesz mieć ciepły, świeżo upieczony bochenek…

Na co zwrócić uwagę kupując wypiekacz do chleba?

Ustawienia rozmiaru bochenka

Niezależnie od tego, czy masz czteroosobową rodzinę, czy nie, wypiekacz z ustawieniami rozmiaru bochenka, pozwoli na upieczenie takiej ilości chleba, jaką potrzebujesz. Dzięki tej funkcji zminimalizujesz też marnowanie żywności.

Wypiekacz do chleba z funkcją opiekania

Jeśli wolisz, aby skórka chleba była wyjątkowo brązowa lub mniej zarumieniona, wybierz automat z regulowanymi ustawieniami opiekania skórki. Dzięki kontroli nad tym, bochenek zostanie upieczony tak, jak lubisz.

Okno podglądu

Okienko to przezroczysty element na pokrywie urządzenia, który umożliwia obserwowanie pieczywa podczas pieczenia.

Funkcja Keep Warm i Timer

Funkcja utrzymywania ciepła, gwarantuje, że chleb będzie gotowy, wtedy kiedy będziesz chciała. Ustawienia timera pozwalają zaplanować, kiedy pieczywo ma być gotowe, aby każdy bochenek był gorący i świeży.

Wypiekacz do chleba z szybkimi trybami

Gdy liczy się czas, wypiekacz do chleba, może sprostać tym wymaganiom, dzięki szybkim trybom. Ten program optymalizuje ustawienia pieczenia, aby błyskawicznie wypiec chleb, kiedy zapomniałaś go nastawić.

Automatyczny dozownik owoców i orzechów

Jeśli lubisz dodawać orzechy, owoce i inne składniki do bochenka, przyda się dozownik. Dzięki niemu możesz zmienić ustawienia tak, aby dodać dodatki w odpowiednim momencie, podczas pieczenia.

Nie tylko chleb…

Chcesz upiec dżem na tosty? Przygotować przepyszny zakwas? A może ciasto na pizzę na weekendowy obiad? Wypiekacz do chleba może być czymś więcej niż tym, na co wskazuje jego nazwa. Urządzenie z dodatkowymi programami zrobią dżemy, ciasto na pizzę, paluszki chlebowe, bułki, jak i słodkie wypieki. Pycha!

Dołącz do nas