Kim Kardashian met gala
Kim Kardashian met gala
Kim Kardashian met gala

Wszystkie kreacje Kim Kardashian na Met Gala

Wszyscy wiedzą, że Kim Kardashian potrafi ukraść show, a jej wygląd Met Gala jest tego najlepszym dowodem. Uczestniczyła w każdej gali Costume Institute od 2013 roku i co roku zwraca na siebie uwagę swoją stylizacją. Każdy ze strojów Kardashian na Met Gala jest wymagający dla oka – i każdy zapisał się do historii. Ale niektóre z jej kreacji szczególnie zapamiętano.

Słynna suknia Marilyn Monroe

W 2022 roku Kim podbiła internet, kiedy pojawiła się w efektownej – i historycznej – sukience. Założyła kultową sukienkę Marilyn Monroe Jean Louis. Dokładnie tę samą, którą Monroe miała na sobie w 1962 roku, kiedy zaśpiewała Johnowi F. Kennedy’emu zmysłową wersję „Happy Birthday” z okazji jego 45. urodzin. Suknia ma sześć tysięcy kryształów i była jedną – jeśli nie – pierwszych prześwitujących sukienek w kolorze nude.

Kim uzupełniła i wykończyła wygląd futrem z kości słoniowej, diamentową biżuterią i zaczesanym do tyłu platynowym kokiem. Słynna sukienkę zaprojektowano specjalnie dla Monroe przez Jeana Louisa i naszkicowana przez 22-letniego Boba Mackie. Monroe początkowo kupiła ją za 1400 dolarów, ale później sprzedano ją na aukcji w 1999 roku za 1,2 miliona dolarów. A następnie zakupiona przez Ripley’s Believe It or Not Museum za 4,8 miliona dolarów w 2006 roku. Kim nie zapłaciła za noszenie sukienki, ani nie zapłacono jej za noszenie, ale przekazała darowiznę w imieniu firmy dwóm organizacjom z Orlando.

Czarna dama Balenciagi

Kolejną głośnią stylizacją był niestandardowy strój zaprojektowany przez Demnę Gvasalię z Balenciagi. Czarna jak smoła i obcisła suknia haute couture, zawierała zasłaniającą twarz maskę, rękawiczki, rajstopy i buty. Chociaż jej twarz była całkowicie ukryta, natychmiast ją rozpoznano.

Poniżej wszystkie słynne stylizacje Kim z Met Gala.

Dołącz do nas