Włoska parada – kolekcja Bottega Veneta jesień/zima 2023

Kolekcja Bottega Veneta jesień/zima 2023 jest dopełnieniem trylogii pokazów pod hasłem “Italia”, których ideą było połączenie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Włoch. Ostatni pokaz serii łączy różne włoskie style w jedną spójną modową wizję.

Spodobał mi się pomysł parady we Włoszech. Procesja, karnawał, tłum ludzi zewsząd, a jednak wszyscy do siebie pasują i idą w tym samym kierunku – powiedział Matthieu Blazy w notatkach do programu kolekcji. Przyjrzałem się temu, co sprawia, że ​​ludzie gromadzą się w miejscu bez hierarchii, gdzie wszyscy są zaproszeni.

Eksperymenty z iluzją

W rezultacie otrzymaliśmy jedną z najbardziej innowacyjnych kolekcji, które pojawiły się w Mediolanie w tym sezonie. Oprócz kluczowy kodów domu, duch eksperymentowania z tradycją pojawił się na skórzanych spodniach, przypominających na pierwszy rzut oka denim. Ale to nie jedyna innowacja. Koszule nocne w prążki, pióra na biuście, flanelowe piżamy, a nawet skarpetki z dzianiny – wszystko to skóra.

Rzeczywiste dzianiny, pojawiły się natomiast w grubych swetrach i prążkowanych sukienkach polo lub oversizowy garniturach i idealnie dopasowanych sukienkach. Pojawiło się również kilka nowości i aktualizacji w dodatkach. Niewątpliwie hitowym dodatkiem okażą się kozaki do uda wykonane z charakterystycznego dla marki splotu Intrecciato w odcieniach oxblood i kości. Torba Sardine otrzymała aktualizację, dzięki uchwytom ze szkła Murano. Pojawiło się też kilka nietypowych toreb noszonych podwójnie i łączonych z kontrastującymi barwami, które łamią tradycyjne konwencje.

Bottega Veneta jesien zima 2023
Bottega Veneta jesien zima moda 2023 pokaz mody
Bottega Veneta jesien zima moda 2023 pokaz milan
Bottega Veneta jesien zima moda 2023 torbka

Dołącz do nas