Levis WellThread kolekcja 2023
Levis WellThread kolekcja 2023

Levi’s wprowadza zrównoważone innowacje do kolekcji WellThread ® wiosna/lato 2023

Od dziesięcioleci Levi’s jest dumnym pionierem zrównoważonej mody. Jest to teraz wyraźniejsze niż kiedykolwiek, dzięki kapsułowej kolekcji WellThread ® wiosna-lato 2023. Levi’s podnosi jeszcze wyżej poprzeczkę w zrównoważone innowacje, które mogą zmniejszyć negatywne konsekwencje na środowisko w produkcji odzieży. Woda i zasoby oszczędzono na każdym etapie procesu produkcyjnego – od włókna i barwienia po wykańczanie odzieży. Wszystkie tkaniny i ubrania z kolekcji WellThread wytworzono również w fabrykach, które poddają recyklingowi wodę. Formuły prania, opracowano tak, aby miały mniejszy wpływ na chemikalia, energię i wodę.

Kolekcja WellThread ® Levi’s 2023

Roślinne indygo oraz organiczna i przejściowa bawełna są kluczowymi składnikami kolekcji WellThread w tym sezonie. A teraz dodano również czarny pigment pochodzenia roślinnego. Kolekcja WellThread wykorzystuje do nadruków BioBlack TX. Jest to roślinny pigment z odpadów drzewnych firmy Nature Coatings. Barwnik pochodzi ze źródeł certyfikowanych przez FSC. Wytwarza się go ponownie z przetworzonych odpadów drzewnych, które w przeciwnym razie zostałyby spalone lub składowane na wysypiskach. BioBlack TX produkuje się również w zamkniętym systemie produkcyjnym.

Zrównoważona moda Levi’s

Po uruchomieniu programu Levi’s WellThread Transitional Cotton w 2020 roku, Levi’s, kontynuuje współpracę z lokalnymi rolnikami z Indii, którzy chcą zmienić swoje uprawne pola na system produkcji, wspierający glebę, ekosystem i zdrowie ludzi. Marka wspiera rolników, zobowiązując się do zakupu bawełny przejściowej.

Levi’s WellThread pozwala każdemu wyrazić swoje wartości, dzięki sprawdzonym kultowym projektom, które wytrzymują próbę czasu. Dla kobiet kolekcja obejmuje Baggy Dad, luźną parę dżinsów o swobodnym kroju oraz kultowy Type II Trucker – pudełkowy krój z zapięciami pokrytymi dżinsem. W nowościach znajdują się również szorty Mom z lat 80. i dopasowana dżinsowa koszula z zapięciami. Dla mężczyzn oferta obejmuje modele 551Z i 502 z denimu. W tym luźne spodnie typu Chino Crop z nadrukiem oraz model Vintage Trucker.

Dołącz do nas