W poszukiwaniu piękna – kolekcja Prada jesień/zima 2023

Poszukiwanie piękna od dawna definiuje pracę Miucci Prady. W modzie panuje przekonanie, że ważny jest tylko glamour, nienawidzę tego, zawsze z tym walczyłam – wyjaśniła projektantka. W tej kolekcji chodzi o znajdowanie piękna wszędzie, piękna różnego rodzaju.

W kolekcji jesień/zima 2023/24, współtworzonej z Rafem Simonsem, pod lupę wzięto między innymi mundury i uniformy. Przyglądaliśmy się mundurom, które reprezentują troskę, na przykład pielęgniarki, ponieważ akt opieki to piękna rzecz – pisze Miuccia w notatkach kolekcji. Niemal medyczną białą koszulę wydłużono do kostek z asymetrycznym dołem – projektanci proponują ją wieczór.

Zasługujemy na piękne rzeczy

Te typowe, codzienne uniformy, są zwykle postrzegane jako drugorzędne. Nieprzemyślane. Dlatego w przypadku tej kolekcji spodobał nam się pomysł podkreślenia ich znaczenia – dodał Simons. Inne stylizacje z kolekcji były natomiast zabawą z nieoczywistym. Biała satynowa spódnica została ozdobionam, kwiatowymi ozdobami, przypominającymi suknię ślubną, którą zestawiono z codziennym szarym swetrem. Dlaczego to święto miłości miałoby trwać tylko jeden dzień? – podsumował Simons.

Ta idea znalazła również odzwierciedlenie w przestrzeni pokazowej, która na pierwszy rzut oka przypominała bunkier. Ale w miarę kontynuowania pokazu sufit uniósł się, odsłaniając zwisające z sufitu ogromne wieże świeżych lilii. Codzienne życie zasługuje na piękne rzeczy – Miuccia Prada. Bo liczy się każdy dzień życia.

Prada jesien zima moda kolekcja 2023
Prada jesien zima pokaz kolekcja
Prada kolekcja jesien zima 2023
Prada kolekcja jesuen zima 2023

Dołącz do nas