Versace Greca Goddess Mini Bag
Versace Greca Goddess Mini Bag

Versace świętuje Miesiąc Dumy z fundacją Eltona Johna

Donatella Versace wspiera Fundację Eltona Johna ds. AIDS od jej powstania w 1992 roku. Dom mody wierzy w misję fundacji, polegającą na tworzeniu bardziej współczującego i akceptującego świata. W ramach tej inicjatywy część sprzedaży pikowanej mini torby Greca Goddess Versace zostanie przekazana Fundacji Eltona Johna na rzecz AIDS z okazji Miesiąca Dumy. Kolor różowy, w tym projekcie, wybrano jako kolor, reprezentujący seksualność i wolność seksualną.

Miesiąc dumy to bardzo ważny czas. Wszyscy powinniśmy być dumni z naszej niesamowitej społeczności LGBTQIA+ i jestem zaszczycona, że jestem sojusznikiem. Cieszę się również, że mogę wspierać mojego przyjaciela Eltona Johna i jego fundację. Versace od dawna wspiera Eltona i jego niesamowitą pracę. Mam nadzieję, że ludzie dołączą do nas we wspieraniu ich ważnych inicjatyw. Donatella Versace, dyrektor kreatywna Versace.

Miesiąc Dumy

Kolorowe, podnoszące na duchu, parady z platformami i celebrytami, radosne festiwale, warsztaty, pikniki i imprezy to jedne z głównych elementów Miesiąca Dumy LGBTQ, zwanego także Gay Pride. Święto obchodzi się w czerwcu w Stanach Zjednoczonych i innych częściach świata. Miesiąc Dumy upamiętnia lata walki o prawa obywatelskie i ciągłe dążenie do równej sprawiedliwości wobec prawa dla społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer, a także osiągnięcia osób LGBTQ. Zorganizowane dążenie do praw LGBTQ w Stanach Zjednoczonych sięga co najmniej 1924 roku i założenia. Ale wydarzenie, które stało się katalizatorem ruchu na rzecz praw LGBTQ, miało miejsce w czerwcu 1969 roku w nowojorskiej Greenwich Village, w Stonewall Inn.

Miesiac Dumy swieto

We wczesnych godzinach porannych 28 czerwca policja dokonała nalotu na to popularne miejsce spotkań młodych członków społeczności LGBTQ. Funkcjonariusze aresztowali pracowników za sprzedaż alkoholu bez koncesji. Na zewnątrz tłum, który obserwował, jak klienci baru są zaganiani do policyjnych furgonetek, wpadł w furię. Wcześniej świadkowie policyjnego nękania członków społeczności LGBTQ stali biernie. Ale tym razem tłum szydził z policji i rzucał w nich monetami. Z czasem zamieszki nasiliły się. Tłum zaczął rzucać w policjantów butelkami i gruzem, zmuszając policję do zabarykadowania się w barze w oczekiwaniu na wsparcie. Wkrótce około 400 osób zaczęło się buntować. Chociaż posiłki policyjne rozproszyły tłum, zamieszki narastały i trwały przez następne pięć dni. Zamieszki w Stonewall dostarczyły iskry, która rozpaliła ruch na rzecz praw LGBTQ w Stanach Zjednoczonych.

Dołącz do nas