Jennifer lopez pielegnacja
Jennifer lopez pielegnacja

Ulubiony zabieg na twarz Jennifer Lopez – poznaj Thermage

Jakim cudem Jennifer Lopez wygląda tak dobrze w tym wieku? Jakich zabiegów medycyny estetycznej używa? Przyglądamy się bliżej zabiegowi, który stosuje ikona muzyki, żeby wyglądać nieskazitelnie. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o ulubionym zabiegu zabiegu Jennifer Lopez – Thermage.

Jak Jennifer Lopez dba o skórę?

Pytania typu „ile lat ma JLo?” ciągle znajdują się wśród trendów wyszukiwania w Google. Nic dziwnego –  supergwiazda ciągle nas zaskakuje swoim perfekcyjnym wyglądem, który przeciwstawia się jej wiekowi. Co sprawia, że ​​odpowiedź na to pytanie wydaje się jeszcze bardziej zagadkowa. Jennifer Lopez, w chwili pisania tego tekstu, ma 53 lata i wygląda na conajmniej 10 lat mniej. Prowadzi to do kolejnego pytania, które wszyscy sobie zadajemy: jak ona to robi?

Oprócz zabójczego reżimu treningowego i nienagannej diety, Lopez, udaje się znaleźć czas na kilka zabiegów kosmetycznych. Szczególnie jeden jest jej ulubionym – zabieg Thermage, reklamowany jako „nieinwazyjny lifting twarzy”. Przyglądamy się bliżej temu zabiegowi, dzięki któremu megagwiazda JLo, wygląda tak młodzieńczo. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o jej ulubionym zabiegu medycyny estetycznej.

Co to jest Thermage?

Thermage to zabieg, w którym osiąga się efekty podobne do liftingu, dzięki zwiększonej produkcji kolagenu. W dermatologii kosmetycznej rośnie zainteresowanie zabiegami ujędrniającymi, napinającymi skórę bez operacji. Wiele inwazyjnych zabiegów to zwykle lifting twarzy, pośladków i ramion, z których wszystkie wymagają rekonwalescencji, ale korzyści z tych operacji są ogromne. To świetne opcje, ale wiążą się ze skutkami ubocznymi. Rozwiązaniem na to jest właśnie zabieg Thermage, który działa podobnie jak operacyjny lifting, ale nie jest tak inwazyjny.

Jak więc dokładnie działa Thermage?

Thermage opiera się na technologii zwanej częstotliwością radiową. A powodem, dla którego jest to jedna z najpopularniejszych metod napinania skóry, jest to, że częstotliwość radiowa dostarcza prąd elektryczny przez naskórek i skórę właściwą, tworząc uogólnione ciepło w wybranych obszarach. Uruchamia to proces, w którym skóra napina się i rozwija nowy kolagen – nie tylko na samej powierzchni, ale na całym obszarze naskórka i skóry właściwej.

Czy zabieg Thermage, uwielbiamy przez Jennifer Lopez, boli?

Z zabiegami Thermage wiąże się minimalny ból. Podczas zabiegu lekarz będzie przesuwał rękojeść Thermage po skórze, które dostracza energię o częstotliwości radiowej. Za każdym razem, gdy rękojeść dotknie skóry, poczujesz krótkie uczucie chłodu, po którym nastąpi głębokie, ale krótkie uczucie ciepła, a następnie kolejne uczucie chłodu. Podczas zabiegu nie jest wymagane znieczulenie, ponieważ ból jest zazwyczaj niewielki. Jeśli odczuwasz ból, lekarz może podać doustny lek, który złagodzi dyskomfort.

Jakie efekty daje Thermage?

Thermage zapewnia bardziej wyprofilowaną twarz lub ciało, ponieważ zastępujesz kolagen, który skóra traci w wyniku starzenia się, nowym kolagenem po zabiegu. Dzięki Thermage możesz również spodziewać się poprawy jędrności skóry, spłycenia drobnych linii i zmarszczek oraz tymczasowej redukcji cellulitu.

Kiedy pojawią się efekty?

Wkrótce po zabiegu Thermage możesz zacząć zauważać poprawę jędrności skóry. Jednak potrzeba czasu, żeby poziomy kolagenu odbudowały się i pełny efekt stał się widoczny. Większość pacjentów dostrzega pełne korzyści z leczenia Thermage w ciągu 2-6 miesięcy. Efekty mogą utrzymywać się przez ponad rok, w zależności od stanu skóry i procesu starzenia.

Jak często wykonywać zabieg?

Oczywiście stale się starzejemy i dobrze jest powtarzać zabieg Thermage. Zazwyczaj zalecane jest wykonywanie tego zabiegu dwa razy w roku, ale będzie to zmienne w zależności od tego, w jakim stanie jest skóra i jak reaguje na zabieg. Niektórzy mogą wykonywać Thermage trzy razy w roku, innym wystarczy raz w roku. I zawsze będzie pewien odsetek osób, które nie zareagują i mogą nie kontynuować leczenia. Ale dobrą wiadomością dla wszystkich jest, że biorąc pod uwagę to, co wiemy z badań, nawet jeśli nie widzimy widocznego liftingu lub napięcia, osoby te otrzymają skuteczna profilaktykę przeciwstarzeniową.

jennifer lopez

Dołącz do nas