tweet de chanel biżueria
tweet de chanel biżueria

Tweet de Chanel kolekcja biżuterii 2023 inspirowana Szkocją

Krajobrazy mogą być wspaniałą inspiracją. Dla Gabrielle Chanel były to łagodnie falujące wzgórza i doliny Szkocji, omiatane wiatrem i słońcem, wypełnione szmerem naturalnych źródeł. Takie krajobrazy odkryła w latach 20. XX wieku, podczas romansu z księciem Westminsteru, kiedy otworzyło się przed nią życie angielskiej arystokracji. Mademoiselle pożyczyła tweedowe marynarki księcia i ponownie zinterpretowała je w swoich kolekcjach. Ta ciepła, wygodna, wełniana tkanina, utkana przez Szkotów w niezliczone wzory, była najdelikatniejszą zbroją na surowość szkockiego klimatu.

Nowy rozdział dla biżuterii Chanel

Tweed zawdzięcza swoją nazwę rzece Tweed w Scottish Borders. Gabrielle Chanel wzięła go i uczyniła swoim własnym, obdarowując jego komfortem swoje eleganckie klientki. Tak narodziła się jedna z najważniejszych cech stylu Chanel. W 2020 roku tweed wkroczył do świata biżuterii Chanel. Pierwsza kolekcja 45 wyjątkowych elementów w całości poświęcono tej tkaninie, odtwarzając jej elastyczność i subtelność. Dzięki „Tweed de Chanel”, zainspirowanej bogactwem tweedowych splotów i przekształceniem tweedu w cenną tkaninę, Patrice Leguéreau, dyrektor Studia Tworzenia Biżuterii Chanel, otworzyła nowy rozdział w CHANEL High Jewelry.

W 2023 roku Patrice Leguéreau po raz drugi powraca do magii tweedu. Odważnie tworząc 63 nowe elementy wysokiej biżuterii. Moim marzeniem było stworzenie tweedowego kompletu z kamieniami szlachetnymi.

Tweet de Chanel kolekcja 2023

Misternie wykonane, haftowane, z frędzlami, ażurowe, grające na wyrafinowanych monochromach lub polichromiach, odtwarzające splot tkaniny z mnóstwem detali… tweed powraca w swojej istocie. Ta kolekcja ujawnia pięć nowych tweedowych splotów jubilerskich, w pięciu różnych kolorach i ozdobionych pięcioma ikonami drogimi Gabrielle Chanel. W tym białą wstążką, różową kamelią, kometą na niebieskim tle, żółtym słońcem i lwem podkreślonym błyskami czerwieni.

Wiedza jubilerów Domu prezentuje materiały z nowej kolekcji „Tweed de Chanel” w oprawach wymyślonych na nowo. Zaprezentowano pełne piękno kamieni szlachetnych. Do stworzenia kolekcji użyto maleńkie zawiasy i pierścienie ze złota oraz platynowych nici, które nadają sprężystość strukturze każdej kreacji. Przeplatanie się złota, pereł i kamieni szlachetnych, różnorodność rozmiarów kamieni i gra ażurów razem odtwarzają puszystą, teksturowaną grubość tweedu. Tymczasem jego wygoda i miękkość znajdują odzwierciedlenie w pracy wykonanej z tyłu każdego elementu.

Te diamenty i kamienie szlachetne o wyjątkowej jakości. Prezentujące mistrzowskie umiejętności i savoir-faire warsztatu Fine Jewelry Creation oraz jego projekty. Wykraczają poza modę i dają swobodę twórczą, która wykracza poza wszelkie granice. Jest to swoboda, która dzięki dwóm kolekcjom High Jewelry pozwala Chanel skomponować odę do tweedu. I zdecydowanie zadeklarować go jako cenny materiał.

Dołącz do nas