New York Fashion Show 2023
New York Fashion Show 2023
New York Fashion Show 2023

Błyskawiczne trendy Y2K z NYFW

Chociaż może się wydawać, że inwazja roku 2000 osiągnęła już pełny obrót, kolekcje jesień/zima 2023 z New York Fashion Week udowadniają, że jest jeszcze więcej trendów modowych do odkrycia z minionej epoki. Najnowszy come back? Zamki błyskawiczne. I chociaż wygląd tego trendu jest skromy, w porównaniu z innymi retro stylizacjami, jego ciekawy efekt wizualny może być wart podróży w przeszłość, nawet jeśli tylko na chwilę.

Bezużyteczny (?) zamek błyskawiczny?

Jeśli masz trudności z przypomnieniem sobie odsłoniętych zamków błyskawicznych, cofnijmy się do czasów sprzed 2010 roku, kiedy to Marni dodała ten charakterystyczny wygląd do swoich pudełkowatych sukienek i topów. A potem, oczywiście, było mnóstwo dżinsów premium z niskim stanem, takich jak Frankie B. I tak wkroczyły do trendów dwucalowe odsłonięte zamki z przodu, które najwyraźniej były tam na pokaz, ponieważ nie miały żadnej funkcji. Ten wyeksponowany efekt był również popularny na kieszeniach spodni – dżinsowych, skórzanych, bojówkach – używany raczej do dekoracji niż rzeczywistej użyteczności.

Błyskawiczny zawrót głowy

Ale dzisiejszy powrót do suwaków na odzieży, podany jest w bardziej wyrafinowany sposób. Na jesienno-zimowym wybiegu Sukeina, grube złote suwaki, zostały wszyte na przód odzieży, rzucając chłodny błysk metalu, podstawowym sylwetkom w neutralnych kolorach, takich jak dopasowane blezery i spódnice ołówkowe.

Eckhaus Latta zastosował podobne podejście, pokazując grube srebrne zamki błyskawiczne na strategicznie – i doskonale – postarzanych kardiganach. Ashlynn Park, której odsłona kolekcji na jesień/zimę 2023, zawierała drukowane gorsety z ozdobnymi zamkami pośrodku zamiast kombinacji haczyków i oczek. Sprytne.

Tak więc, chociaż zła wiadomość może być taka, że ​​ekstrawagancja roku 2000, wciąż nabiera rozpędu, jest też dobra wiadomość: niektóre z trendów, które pojawiają się po drodze, są naprawdę warte wypróbowania.

Eckhaus Latta trendy 2023
ASHLYN kolekcja trendy 2023
Sukeina kolekcja 2023

Dołącz do nas