Trendy modowe 2021: to naturalne. Zobacz co będzie w modzie

Jeden z kluczowych trendów modowych oraz designie 2021 to natura i środowisko. Ale ten “naturalny” trend zawsze był i będzie, a teraz pokochamy go jeszcze bardziej. Cuda natury od wieków inspirują surową luksusową estetykę w modzie oraz design i łączą współczesne rzemiosło z niedoskonałym pięknem natury. Zobacz nadchodzące trendy modowe oraz w wystroju wnętrz.

Design, moda i technologia wykorzystują zasoby naturalne, aby uczynić te dziedziny nie tylko luksusowymi, ale też zrównoważonymi ze środowiskiem. Współcześnie szukamy etycznych sposobów na bycie modnym i jednocześnie przyjaznym dla planety. W tym obszarze modę zdominowały naturalne tkaniny i włókna, które są trwałe oraz mogą zostać poddane recyklingowi.

To nie tylko moda na eko, to styl życia

Kolory, zastosowane w modzie i designie (zobacz trend 2020 #homeoffice), są inspirowane krajobrazem. Surowe, neutralne, łączą się brązami i zieleniami inspirowanymi naturą. Oceaniczne błękity są żywe i lśniące, jak w naturze – dodają wyjątkowej dynamiki surowym projektom.

Milion naturalnych sposobów na trendy modowe w 2021…

Rozproszone, połamane, bielone i postarzane tekstury tworzą naturalny kamuflaż, który akcentuje wygląd i styl zrównoważonej mody. Praktyczne, wygodne, eko ubrania, buty i akcesoria, jak i wystrój wnętrz, będą w czołówce trendów mody w najbliższych latach. Chcemy już nie tylko nosić modne buty na obcasie i niewygodne ubrania, aby się wyróżnić, chcemy modnie wyglądać, ale też chronić środowisko.  

To naturalne również w domu…

Nic dziwnego, że natura wpływa na wielu znanych projektantów mody, biżuterii i mebli – środowisko i haute couture ma wiele podobieństw. W naturze piękno jest organiczne, wyjątkowe i niemodyfikowane. Wiemy już, że zdjęcia z kolorowych czasopism nie są wcale tak „doskonałe” jak w rzeczywistości. Podobnie jak w świecie zwierząt nie ma miejsca na pozory.

Dołącz do nas