AI Aqua– zanurz się w cyfrowym kolorze

Mamy w tym roku niebieski kolor w oszałamiających odcieniach, jak Classic Blue lub Spring Break (/21), które wyznaczył Pantone. Ale oprócz Pantone, istnieje inny „przewodnik po kolorach”, którego nie możesz przegapić. Oto dlaczego: jak wskazują wszystkie znaki na niebie w 2021 roku w trendach modowych pojawi się też „A.I. Aqua” – „kolor Internetu”.

Jaki jest kolor technologii? To A.I. Aqua – nowy trend w kolorystyce

Jeśli jesteś interesujesz się modą, musisz znać firmę „Coloro”, która tworzy i współdzieli kolor podobnie jak Pantone i wyznacza nadchodzące trendy modowe w różnych dziedzinach. Firma Coloro wraz z firmą WGSN – zajmującą się analizą trendów modowych, ogłosiła kolor roku 2021. Otrzymał on specjalną nazwę “AI Aqua”, która brzmi zarówno awangardowo, jak i nawiązuje do technologii. Kolor ten nazywany jest reprezentatywnym kolorem „Ery Technologii”, który doskonale równoważy granice między modą a technologią.

Zespoły ekspertów, takie jak WGSN, pracują 24 miesiące z wyprzedzeniem i łączą obserwacje rynku oraz własny instynkt. Przewidują  trendy modowe na długo przed dotarciem ich do sklepów – są jak kryształowa kula, która w tym roku świeci na niebiesko.

Według ankiety WGSN, przeprowadzonej na temat kolorów używanych w największych witrynach internetowych na świecie, to właśnie niebieski wyprzedza inne tony. Odcienie niebieskiego są używane w technologii za bardziej „wciągające”.

Kolor inspirowany technologią

Jeśli trendy wskazują na świat, w którym obecnie żyjemy, to rzeczywiście paleta kolorów nawiązująca do świata cyfrowego jest trafna. Koncepcje wokół rzeczywistości rozszerzonej (AR) i sztucznej inteligencji (AI), które dla wielu były dotychczas niedostępne, w najbliższych latach staną się łatwo dostępne i będziemy mogli w pełni wykorzystać ich potencjał. Dzięki jakości cyfrowej, która ma mieć kluczowe znaczenie w 2021 roku, A.I. Aqua to inspirowany technologią kolor do „oglądania” w cyfrowym świecie.

Niebieski jest dobrym wyborem, ponieważ w modzie można go łatwo dopasować. Niezależnie od tego, czy nosi się go formalnie, czy na co dzień lub w odzieży sportowej. Niedawno zaprezentowany przez Nike neonowy “Tech Pack Collection”, pokazał, w jaki sposób odzież sportowa osiąga poziom, który można by się spodziewać raczej na wybiegu Prady niż na siłowni…

A.I. Aqua to kolor przyszłości

A.I. Aqua wygląda zarówno sportowo, jak i „trendy”. Idealnie nadaje się do projektów, które łączą rozmytą granicę między aktywnością a modą. Choć technologia na zawsze zmienia w tak dynamiczny sposób w jaki żyjemy, trendy modowe zmienią się dynamicznie w nadchodzących latach. Pokazy mody stają się coraz bardziej popularne, a projektanci wciąż przekraczają granice dzięki eleganckim, futurystycznym wzorom. Kolejne sezony w modzie stają się coraz bardziej nieprzewidywalne, prawdopodobnie  A.I. Aqua będzie miał duży potencjał w nadchodzących latach.

Dołącz do nas