Louis Vuitton torebki 1
Louis Vuitton torebki 1
Louis Vuitton torebki 1

Unikatowe projekty toreb Louis Vuitton przekazane na aukcję charytatywną

Louis Vuitton ma bogatą historię współpracy artystycznej. Niedawno świętował w Paryżu wystawę „LV Dream”, którą otworzono w 2022 roku. Zbiór zawiera projekty artystów zrealizowanych obok Yayoi Kusamy, Richarda Prince’a, Jeffa Koonsa, Takashiego Murakamiego i innych.

W jednej części wystawy – prezentowanej do listopada 2023 roku w dawnym domu towarowym Belle Jardinière – znajduje się trwający projekt Louis Vuitton „Artycapucines”. W ramach inicjatywy, do współpracy przez ostatnie cztery lata, zapraszano międzynarodowych artystów i twórców do reinterpretacji klasycznej torebki „Capucine” LV w ich indywidualny sposób.

Louis Vuitton i artyści charytatywnie

Louis Vuitton połączył również siły z domem aukcyjnym Sotheby’s. Dzięki tej współpracy umożliwiał publiczności licytowanie szeregu torebek, specjalnie przerobionych na sprzedaż. Dochód netto z aukcji zostanie przekazany różnym organizacjom charytatywnym i pozarządowym. Każdy z artystów miał dostęp do pełnego savoir-faire atelier galanterii skórzanej Louis Vuitton. Twórcy nowych interpretacji torebek podeszli do swoich projektów na wiele sposobów. Wersja Ursa Fischera jest na przykład w komplecie z łańcuchem do zawieszenia świeżego banana.

Każdy z 22 artystów wybrał organizację charytatywną lub organizację pozarządową, na którą chciałby przekazać swoje dochody. Wsparcie obejmuje zmniejszenie ubóstwa, pomoc w przypadku klęsk żywiołowych, edukację i prawa uchodźców. Zwycięskie oferty otrzymają torbę ze specjalnym monogramem „boîte chapeau” (pudełko na kapelusze), podpisanym przez artystę.

Aukcja „Artycapucines” Louis Vuitton and Sotheby’s jest otwarta do licytacji online do 12 lipca 2023 r. na stronie www.sothebys.com.

Dołącz do nas