Szafa Schiaparelli – kolekcja jesień/zima 2023

Od objęcia stanowiska dyrektora artystycznego w 2019 roku, amerykański projektant Daniel Roseberry z powodzeniem zmodernizował legendarny paryski dom. Wprowadzając kolekcje haute couture, które łączą surrealistyczne zainteresowania Elsy Schiaparelli ze współczesną zmysłowością. Projekty ubrań zaprezentowane, podczas paryskiego tygodnia mody, są pierwszym krokiem domu dla kolekcji ready to wear. Od dawna planowanym i kluczowym w naszym ciągłym ożywianiu domu Elsy, powiedział Roseberry.

W przeciwieństwie do ostatniego pokazu haute couture, paryski pokaz kolekcji jesień/zima 2023, zamieniono na kameralny salon na Place Vendôme, w którym uczestniczyło mniej niż 200 gości. Pokaz otworzyła modelka Abbey-Lee Kershaw w dramatycznym czarno-złotym płaszczu, przypominając nam, że bujna wyobraźnia jest kluczem Schiaperelli otwierającym główne drzwi.

Roseberry jest zdeterminowany, aby wynieść markę na nowy poziom. Odnosząc się do przedsięwzięcia w zakresie prêt-à-porter, jako długo planowanych projektów. Dzięki tej kolekcji udało mu się stworzyć coś, co nie jest tylko dwuwymiarową wersją mody, która szokuje, ale rozszerzeniem szerszej wizji marki, sięgającej głęboko do archiwum. Zakrzywiona linia rękawa płaszcza, misterność gorsetu z fiszbinami, złote surrealistyczne zdobienia, oferowały ekspansywną wizję domu, które odwołują się do projektów Elsa Schiaparelli z lat 30. Szafa, tak – powiedział Roseberry – ale szafa Schiaparelli.

Schiaparelli ready to wear kolekcja jesien 2023
Schiaparelli zima jesien 2023 kolekcja Paryz
Schiaparelli zima jesien 2023 Paryz

Dołącz do nas