fbpx
suszarka do włosów

Suszarka do włosów Dyson Supersonic, czy jest warta swojej ceny?

Tak, za cenę tego gadżetu można kupić wiele rzeczy, ale czy suszarka do włosów powinna być jedną z nich? Na przykład, jak suszarka do włosów Dyson Supersonic, która kosztuje tyle, ile niektórzy płacą za miesięczne rachunki…  Producent zapewnia, że dzięki niej zwiększa się gładkość włosów o 75 %, połysk nawet o 132 % oraz zmniejsza puszenie aż o 61 %”. Jednocześnie suszarka chroni włosy przed zniszczeniem, susząc je szybciej niż jakakolwiek inna suszarka… Ale właściwie dlaczego?

Jeśli masz kręcone włosy, które po myciu potrafią schnąć do dwóch dni. A w wilgotny dzień (bez odpowiednich produktów do włosów) twój look na głowie prezentuje coś pomiędzy klasycznym pudlem a afro… Zrozumiałe jest, że obietnica lśniących, gładkich, pozbawionych puchu włosów, brzmi jak zdobycie szczytu Mount Everestu bez wysiłku… Co więc wyróżnia tę suszarkę od innych?

Jak działa suszarka do włosów Dyson Supersonic?

Zaawansowana technologia suszenia

Technologia zastosowana w Supersonic jest tak innowacyjna, jak na to wygląda. A przyznajcie sami, że wygląda „kosmicznie” i nietypowo. Design jest naprawdę nowatorski i robi wrażenie, włącznie ze świetnie dopasowaną kolorystyką (kto nie lubi tego koloru niech pierwszy rzuci kamieniem). Marka Dyson sporo zainwestowała na stworzenie swojej suszarki. Podjęła współpracę z ponad 100 inżynierami, aby całkowicie przeprojektować koncepcję zwykłej suszarki do włosów. Na początek Supersonic ma otwór w środku, jak to możliwe?

Bezszczotkowy silnik

Suszarka do włosów Dyson wykorzystuje nowatorski, bezszczotkowy silnik cyfrowy. Jest on znacznie mniejszy i lżejszy niż w tradycyjnych silnikach suszarek. A to oznacza cichszy – ale nie słabszy – przepływ powietrza wzmacniany nawet trzykrotnie, dzięki technologii Air Multiplier marki Dyson. Ale co to oznacza w praktyce? Będziesz o wiele szybciej suszyć włosy. Silnik Supersonic wytwarza znacznie lepszy przepływ powietrza w porównaniu do jakiejkolwiek innej testowanej suszarki do włosów. Gwarantuje również najszybsze suszenie włosów nawet na niskim poziomie suszenia.

Silnik suszarki do włosów w uchwycie

Niewielki silnik znajduje się w uchwycie suszarki, a nie na końcu głowicy. Jest lżejszy, mniejszy i pracuje w uchwycie w przeciwieństwie do większości suszarek do włosów. Powietrze doprowadzane jest przez filtr w dolnej części uchwytu suszarki, a usuwane przez niewielkie otwory wentylacyjne. Jedną wadą jest to, że umieszczenie filtra może powodować blokowanie przepływu powietrza. Jeśli akurat chwycisz suszarkę za sam koniec, możesz zamknąć odpowietrznik i ograniczyć przepływ powietrza.

Ale to tak naprawdę szczegół. Umiejscowienie silnika zapewnia wygodniejsze suszenie niż w tradycyjnych suszarkach do włosów. Po kilku minutach trzymania Supersonic nad głową odczujesz komfort suszenia, dzięki temu że jest lżejsza.

Zapomnij o zaplątanych włosach w suszarce

Twoje włosy nie zostaną „uwięzione” w suszarce. Odkąd Dyson przeniósł otwór wentylacyjny do dolnej części uchwytu, nie musisz się bać, że włosy zapłaczą się w urządzeniu. Oznacza to koniec zapachu spalonych włosów lub wycinanie splątanych pasm z silnika. Każdy, kto często suszy włosy na róże sposoby, wie że to naprawdę coś znaczy!

Innowacyjne akcesoria suszarki do włosów Dyson Supersonic

W zestawie znajdują się dwa koncentratory i dyfuzor z mocowaniem magnetycznym do głowicy suszarki, zapomnisz więc irytującym dopasowywaniu łączników. Suszarka jest również wyposażona w antypoślizgową matę i uchwyt do przechowywania, które z pewnością docenisz w trakcie użytkowania.

Czy suszarka do włosów Dyson Supersonic uszkadza włosy?

Marka Dyson twierdzi, że Supersonic jest bezpieczniejsza dla włosów. Zaprojektowano ją tak, aby chronić je przed ekstremalnymi uszkodzeniami. Czujnik termiczny w Supersonic mierzy temperaturę powietrza ponad 40 razy na sekundę, więc stale reguluje temperaturę, aby zabezpieczyć włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi ciepłym powietrzem. Tego nie znajdziesz w zwykłych suszarkach do włosów.

Czy suszarka do włosów Dyson Supersonic jest tego warta?

To tak naprawdę zależy od twoich włosów oraz tego jak często używasz tego rodzaju urządzenia. Jeśli masz cienkie, gładkie włosy, być może ten zakup byłby dla ciebie zbędnym wydatkiem. Ale jeśli masz skłonne do puszenia się włosy, które długo schną, a potem masz istny puch na głowie Dyson Supersonic może być dla ciebie przełomem.

Testerzy suszarki uznali, że dzięki niej ich włosy były gładsze i prostsze niż dzięki jakiejkolwiek innej suszarce do włosów, której używali. Byli również pod wrażeniem eleganckiej konstrukcji suszarki do włosów i podobało im się, że była lekka oraz pozbawiona dyszy.

Jest jednak ale, o którym powinnaś wiedzieć zanim kupisz Supersonic…

Chociaż ta suszarka do włosów jest niewątpliwie innowacyjna i skuteczna, nie jest idealna. Oto kilka jej wad, które warto rozważyć przed zakupem:

Przyciski

Elementy sterujące suszarki są nieco niewygodne do naciśnięcia. Ulokowane za dyszą, wymagają kilku naciśnięć, aby zmienić ustawienia, zamiast łatwo dostępnych przycisków, jak w tradycyjnych suszarkach do włosów. Kompromis polega na tym, że przypadkowo nie zmienisz ustawień podczas suszenia włosów. Dodatkowa funkcja blokady chłodzenia jest bardzo wygodna. Nie musisz przytrzymywać przycisku przez cały czas.

Kabel zasilający

Wyjątkowo długi kabel jest świetny, jeśli nie masz w pobliżu gniazdka. Ale znacznie bardziej masywny niż w przeciętnej suszarce do włosów. Nie chowa się również, ani nie ma uchwytu do łatwego przechowywania.

Hałas

Jest to suszarka do włosów, więc nie spodziewaj się, że będzie cicho. Podczas gdy marka Dyson twierdzi, że suszarka do włosów Supersonic jest cichsza niż konkurencyjne modele, testy konsumenckie wykazały, że suszarka jest tak samo głośna jak inne suszarki do włosów.

Wygoda użytkowania

Supersonic waży niewiele, ale elegancki wygląd oznacza, że ​​uchwyt nie jest tak wyprofilowany ani ergonomiczny, jak w innych suszarkach do włosów. Może być nieporęczny.

Podsumowując: czy warto kupić suszarkę Dyson Supersonic?

Suszarka do włosów marki Dyson dosłownie „zdmuchnęła” konkurencję, jeśli chodzi o szybkość suszenia, tj. przepływ powietrza, technologię i zadowolenie testerów. Jeśli szukasz nowej suszarki do włosów – i masz jakieś oszczędności w portfelu – testy konsumenckie udowadniają, że jest to najlepsza suszarka do włosów, jaką aktualnie możesz kupić.

suszarka do włosów
Ocena Home Sugar
Polecamy dla tych, którzy mają trudne do układania włosy
Z suszarki będą zadowolone osoby, które borykają się z grubymi, kręconymi, puszącymi się włosami. Suszarka Dyson będzie z pewnością dobrą inwestycją na wiele lat.
Design
Obietnice producenta
Ergonomia
Szybkość suszenia
Plusy
szybkość suszenia
design
zaawansowana technologia
ochrona włosów
Minusy
ergonomia
cena
4.5
90
Gdzie kupić?
Więcej podobnych
roller jadeitowy efekty
Czy roller jadeitowy do twarzy faktycznie działa i jakie daje efekty?