James Barno wystawa 2023
James Barno wystawa 2023
James Barno wystawa 2023

Saint Laurent wystawia unikatowe fotografie Jamesa Barnora

Dzięki uprzejmości Galerie Clémentine de La Féronnière, wybrane prace fotografa Jamesa Barnora, zostaną wystawione w sklepach Saint Laurent Rive Droite w Paryżu i Los Angeles.

Urodzony w Ghanie w 1929 roku James Barnor otworzył swoje słynne studio w Akrze, gdzie uwiecznił naród w czasach jego niepodległości. Był pierwszym fotoreporterem Ghany w latach 50-tych. A także wniósł znaczący wkład w magazyn Drum w Wielkiej Brytanii, gdzie osiedlił się w latach 60-tych.

James Barnor, wciąż młody duchem w wieku 93 lat, otwiera swoje unikalne archiwum czarno-białych i kolorowych zdjęć. Obrazy przedstawiają portrety i losy zarówno anonimowych, jak i sławnych ludzi. Są wyznacznikami tętniącego życiem i ekscytującego afro-modernizmu, dając nieoczekiwany wgląd w niezwykle nowoczesny i elegancki świat wizualny.

Z okazji wystawy do Jamesa Barnora dołączył inny fotograf Campbell Addy. Wspólnie omawiają początki Barnora w materiale video, jego poglądy na fotografię mody, podejście do filmu czarno-białego i kolorowego oraz to jakie znaczenie ma przekazywanie wiedzy przyszłym pokoleniom.

Dołącz do nas