Saint laurent studio filmowe
Saint laurent studio filmowe

Saint Laurent otwiera studio filmowe, jako pierwszy luksusowy dom mody

Dzięki swoim dramatycznym aranżacjom na pokazach mody Saint Laurent – od migających świateł Wieży Eiffla po pustynie Maroka – można było odnieść wrażenie, że wizja Anthony’ego Vaccarello, dyrektora kreatywnego Saint Laurent, była iście filmowa. Nie wspominając już o wielu reżyserach i aktorach, z którymi pracował, podczas swojej kadencji – od Wong Kar-wai i Gaspara Noé po gwiazdy Hollywood, które ubierał (trudno je zliczyć). Ta wizja filmowego świata dla Saint Laurent przenosi się teraz na ekran.

Francuski dom mody ogłosił właśnie powstanie nowego ramienia – Saint Laurent Productions. Będzie to pierwsza luksusowa marka, która włączy do swojej działalności pełnoprawną produkcję filmową. Projektem kieruje sam Vaccarello, co jest odzwierciedleniem tego, co mówił o „kinowej szerokości i niuansach jego kolekcji”.

Saint Laurent Productions

Chcę zapewniać przestrzeń dla wszystkich wielkich talentów filmowych, które inspirowały mnie przez lata. Powiedział francuski dyrektor kreatywny w oświadczeniu.

Saint Laurent Productions weźmie udział w 76. Festiwalu w Cannes (16–27 maja 2023 r.) i rozpocznie oficjalnie swoją działalność filmową od krótkometrażowego filmu “Strange Way of Life”. Reżyserem filmu jest legendarny Hiszpan Pedro Almodóvar. W filmie wzięli udział Ethana Hawke i Pedro Pascala (dom jest współproducentem filmu). Vaccarello zaprojektował również kostiumy.

Inne zaplanowane projekty obejmują nowe filmy nagradzanych autorów, Davida Cronenberga i Paolo Sorrentino. Ci reżyserzy nigdy nie przestają otwierać mojego umysłu. A w pewnym sensie wyjątkowa, radykalna wizja, którą wnoszą do kina, uczyniła mnie osobą, którą jestem dzisiaj – powiedział Vaccarello.

Dołącz do nas