Sabato De Sarno kreatywny dyrektor gucii
Sabato De Sarno kreatywny dyrektor gucii
Sabato De Sarno kreatywny dyrektor gucii

Nowa era w Gucci – Sabato de Sarno nowym kreatywnym dyrektorem

Po miesiącach spekulacji, kto przyjmie jedną z najbardziej pożądanych ról w świecie mody, Gucci Gucci mianował projektanta mody Sabato De Sarno nowym dyrektorem kreatywnym.

Nominacja była zaskoczeniem dla znawców branży. Chociaż De Sarno jest znany w kręgach modowych ze swojej pracy w Valentino, gdzie nadzorował modę męską i damską, pod kierownictwem dyrektora kreatywnego Pierpaolo Piccioli, urodzony w Neapolu projektant, nie kierował jeszcze dużą marką i ma stosunkowo skromny profil publiczny.

W oficjalnym komunikacie prasowym de Sarno, powiedział: jestem głęboko zaszczycony i wzruszony objęciem roli dyrektora kreatywnego Gucci. Jestem dumny, że dołączam do Domu o tak niezwykłej historii i dziedzictwie, który przez lata pielęgnował wartości, w które wierzę.

Po prawie ośmiu latach współpracy Alessandro Michele ogłosił, że ustępuje ze stanowiska dyrektora kreatywnego Gucci. Mimo wielu kontrowersji wokół byłego dyrektora kreatywnego, w czasie rządów Michele, Gucci odnotował rekordowe zyski. Przyjmując androgyniczną estetykę, Gucci by Michele, regularnie zajmował czołowe miejsca wśród najbardziej wpływowych marek Lyst i stał się ulubieńcem czerwonych dywanów oraz celebrytów, w tym Harry’ego Stylesa, Jessiki Chastain i Dakoty Johnson.

W oświadczeniu wydanym przez francuski holding Kering, potwierdzono, że de Sarno zaprezentuje swoją debiutancką kolekcję na sezon 2024, podczas Tygodnia Mody w Mediolanie we wrześniu 2023 r.

Dołącz do nas