Ruslan Baginskiy kapelusze
Ruslan Baginskiy kapelusze

Ruslan Bagisnkiy stworzył w czasie wojny kapelusze dla Beyoncé na jej trasę koncertową

26 szytych na miarę srebrnych kapeluszy autorstwa Ruslana Baginskiego, projektanta i założyciela marki o tej samej nazwie, zostało wykonanych na zamówienie dla Beyoncé i tancerzy do występu Formation, podczas jej trwającej trasy koncertowej, uzupełniając jej srebrny wygląd stworzony przez Loewe.

Jestem wielkim fanem Beyoncé jako artystki muzycznej, ale także jej występów, artystycznego podejścia do każdego wyglądu. Za każdym razem jest to coś monumentalnego. Wszyscy znamy sylwetkę Beyoncé. Kojarzy się ona z niesamowitymi kapeluszami i nakryciami głowy, detalami. Jest to część niesamowitego projektu kostiumów, który ożywia jej występy dla całego świata. Te chwile zostają w naszej pamięci na zawsze. Stanie się częścią tej historii to zaszczyt i marzenie – powiedział projektant.

Beyonce stroje koncert 2023

Projektowanie mody w czasach wojny

Wszystkie kapelusze zostały wyprodukowane na Ukrainie, w czasie gdy kraj wciąż walczy z inwazją rosyjską w toczącej się wojnie. Zespół musiał wysłać kapelusze dedykowanym samochodem, aby dostarczyć elementy. To jedna z pierwszych okazji do zaangażowania się ukraińskiego dizajnu, zwłaszcza w niszowych akcesoriach, w projektach na taką skalę.

Rusłan komentuje: Ukraińska obecność i zaangażowanie w wielkie kulturalne i popkulturowe momenty, takie jak ten, jest częścią naszego oporu, oznacza, że ​​wciąż tu jesteśmy. To także budowanie przyszłości. Daje nadzieję na to, czym może być Ukraina po zwycięstwie. Wykonanie tych czapek, pomimo wszystkich możliwych trudności, które obecnie pokonujemy, było niesamowitą i szaloną podróżą. Ze względu na nasze tutejsze realia wszystko jest walką – logistyka, zaopatrzenie w materiały, a nawet znalezienie profesjonalistów, którzy musieli uciekać przed wojną. W niektóre dni myślałem, że nie damy rady. Nie potrafię opisać, jak bardzo się cieszę, że to zrobiliśmy.

Dołącz do nas