London fashion week 2019
London fashion week 2019
London fashion week 2019

Przed nami London Fashion Week

London Fashion Week rozpocznie się 17 lutego. Co zobaczymy?

Powraca London Fashion Week, który oficjalnie rozpocznie się w piątek 17 lutego i zakończy 21 lutego. Będzie to pierwszy sezon London Fashion Week całkowicie wolny od restrykcji związanych z pandemią.

W ostatnich latach brytyjscy projektanci musieli radzić sobie z ciągle zmieniającymi się blokadami rządowymi oraz wytycznymi związanymi z żałobą narodową po niedawnej śmierci królowej. Wielu projektantom zalecono zmianę harmonogramu wybiegów lub ich całkowite odwołanie. Z kalendarza usunięto również prawie wszystkie wydarzenia prasowe. Czy nadszedł w końcu dla Brytyjczyków czas na powrót do normy? Jeśli harmonogram tego sezonu niespodziewanie się nie zmieni, to tak, London Fashion Week wraca do formy.

Co zobaczymy, podczas London Fashion Week 2023?


Wstępny harmonogram obejmuje zarówno projektantów odzieży męskiej, jak i damskiej. Wszyscy z zapartym tchem, czekają na luksusową markę Burberry, która zaprezentuje swoją pierwszą kolekcję pod kierownictwem Daniela Lee. Inne ważne wydarzenia to: Christopher Kane, Erdem, Molly Goddard, Roksanda i Simone Rocha. W tym sezonie do grafiku powracają również Natasha Zinko i Tata Naka oraz wschodzący projektanci, w tym Dilara Findikoglu, KWK by KAY KWOK, Sinead Gorey i Talia Byre.

Obchody 30-lecia BFC NEWGEN

Tydzień mody będzie również bogaty w ekscytujące wydarzenia z okazji 30. rocznicy inicjatywy BFC NEWGEN – uznanego programu rozwoju projektantów na świecie, ustanowionego przez BFC. Inicjatywa umożliwia projektantom, zaprezentowanie swoich kolekcji podczas London Fashion Week. Obchody będą okazją dla społeczności twórców do wspólnego świętowania i uznania znakomitej historii absolwentów programu, a także dziedzictwa Londynu w pielęgnowaniu, wschodzących talentów i następnej generacji wizjonerskich twórców.

W tym sezonie powraca również City Wide Celebration, program wydarzeń otwartych dla publiczności, podczas London Fashion Week. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-21 lutego wraz z harmonogramem pokazów LFW.

Dołącz do nas