Koronacja Karola III Kate
Koronacja Karola III Kate

Rodzina królewska ubiera się u Alexandra McQueena

Ostatnie tygodnie w mediach na całym świecie koncentrowały się wokół jednego tematu: koronacji króla Karola III. A w sobotę, 6 maja, wydarzenie rozpoczęło się od procesji do Opactwa Westminsterskiego, gdzie odbyła się oficjalna ceremonia. Oczywiście wszystkie oczy skierowane były na członków najbliższej rodziny, jak książę William, Kate Middleton i ich dzieci, gdy szli do kościoła. Zważywszy na doniosłą okazję, księżna Walii, poświęciła wiele uwagi swojemu strojowi na dzień koronacji. Middleton miała na sobie białą sukienkę od Alexandra McQueena pod wielokolorową biało-niebiesko-czerwoną szatą. 12 lat temu dom uszył jej słynną koronkową suknię ślubną i przez lata nosiła McQueena na wielu ważnych wydarzeniach, w tym na ślubie księcia Harry’ego i Meghan Markle w 2018 roku.

Koronacja Karola III – od tradycji po nowoczesność

Suknia Księżnej w kolorze kości słoniowej zawierała motywy róży, ostu, żonkila i koniczyny, symbolizujące cztery narody Zjednoczonego Królestwa: Anglię, Szkocję, Walię i Irlandię Północną. Całą stylizację księżna uzupełniła haftowanym kryształkiem i srebrnymi liśćmi – nakryciem głowy od Jess Collett x Alexander McQueen. Aby uhonorować księżnę Dianę w ten wielki dzień, Middleton zdecydowała się na diamentowe i perłowe kolczyki zmarłego członka rodziny królewskiej. Podobnie, jej ośmioletnia córka, księżniczka Charlotte, założyła koordynujące nakrycie głowy Jess Collett x Alexander McQueen z białą sukienką McQueen i płaskimi butami Mary Jane. Książę William miał na sobie ceremonialny mundur Gwardii Walijskiej, a jego syn, książę George, czerwono-złoty mundur. Jeśli chodzi o księcia Louisa, który ma obecnie pięć lat, uroczo pomachał do tłumu w drodze do kościoła i stanął obok swojej mamy, podczas ceremonii w ciemnogranatowym stroju.

Król Karol celowo chciał, aby zasady ubioru były bardziej skromne dla jego rodziny i znamienitych gości. Nie popełnij jednak błędu – wciąż było mnóstwo królewskiego splendoru, o czym świadczy nakrycie głowy Middleton wraz z wyglądem króla Karola III i królowej Camilli. Duet miał na sobie najlepsze kreacje. Karol załozył wojskowy strój i jedwabną szatę, pochodzącą z koronacji jego dziadka, króla Jerzego VI w 1937 roku. Camilla natomiast miała ma na sobie suknię od Bruce’a Oldfielda. Jeśli chodzi o niektóre królewskie akcesoria po ceremonii, Karol nosił koronę św. Edwarda, a Camilla miała na sobie koronę, która kiedyś należała do prababki Karola, królowej Marii.

Koronacja Karola III 2023

Dołącz do nas