pokazy mody ai fashion week
pokazy mody ai fashion week

Przed nami pierwszy w historii mody AI Fashion Week

Historyczne wydarzenie w świecie mody i technologii – pierwszy AI Fashion Week.

Sztuczna inteligencja już od jakiegoś czasu robi fale na scenie modowej. Wykorzystywanie dużych zbiorów danych i rzeczywistości rozszerzonej wspomagane przez AI, jest obecnie jedną z najgorętszych dziedzin technologii w modzie. Najlepszym dowodem na to jest nadchodzący pierwszy tydzień mody AI, który rozpocznie się 20 kwietnia tego roku.

AI Fashion Week – pierwsza edycja

AI Fashion Week organizuje Maison Meta – studio i agencja AI. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w Nowym Jorku i potrwa jeden dzień. Kolejne wydarzenia zaplanowane w programie będą odbywały się online. Podczas prezentacji projektanci zaprezentują najnowsze prace w dziedzinie sztucznej inteligencji i mody. W tym najnowocześniejsze kolekcje generowane przez sztuczną inteligencję i projekty najbardziej innowacyjnych pomysłodawców. Wydarzenie jest okazją dla wschodzących projektantów mody, wykorzystujących sztuczną inteligencję, do zaprezentowania swojego talentu i kreatywności.

Projektanci mody AI

Swoje projekty, wygenerowane przez sztuczną inteligencję, podczas tygodnia mody AI, zaprezentują między innymi:

Elmo Mistiaen

Elmo Mistiaen jest artystą cyfrowym, który specjalizuje się w tworzeniu koncepcji generowanych przez sztuczną inteligencję. Jego prace często zawierają biomorficzną modę outdoorową i niekonwencjonalne projekty. Korzystając z technologii sztucznej inteligencji, Elmo jest w stanie zwizualizować wszystko, co można sobie wyobrazić, bez potrzeby stosowania kosztownych materiałów. Jego prace łączą hiperrealistyczne postacie ludzkie z surrealistycznymi i nieziemskimi cechami biomorficznymi. Dzięki temu powstają wyjątkowe i intrygujące obrazy, które przesuwają granice tego, co jest możliwe dzięki sztucznej inteligencji.

Land of Arca

Land of Arca to artysta AI, który stworzył wyjątkowy świat, w którym współistnieją ludzie i sztuczna inteligencja. Prace artysty znane są z akcentów retro, obejmujących elementy mody z lat 50. i 60. i futurystyczne motywy. Charakterystyczne, cukrowe kolory dodają uroku jego pracom i ożywiają postacie. Land of Arca pracuje również jako nauczyciel w gimnazjum i czerpie wiele inspiracji od swoich uczniów.

Homo Aliens

Homo Aliens to artysta 3D, AI i NFT, który koncentruje się na nowoczesnej modzie. W swojej serii „Black Moon” prezentuje awangardowe i eteryczne aranżacje w chłodnej, nieoświetlonej atmosferze. Hiperrealistyczne portrety przekształcają zmysły widza w nieznaną domenę zbudowaną przez technologię sztucznej inteligencji. Praca AI Homo Aliens jest wyjątkowa ze względu na połączenie stylu, metodologii i interpretacji zdjęć generowanych przez AI, odzwierciedlających ich pasje i indywidualność.

Fashion Coupids

Fashion Coupids to artysta cyfrowy, który tworzy modne projekty, artykuły redakcyjne i koncepcje dla różnych platform cyfrowych. Znany z umiejętnego wyboru jasnych kolorów i różnorodności kompozycji, tworzy sztukę luźno inspirowaną surrealizmem, dziwnymi kształtami i sylwetkami oraz ogromem natury.

Więcej artystów mody AI, biorących udział w AI Fashion Week znajdziesz na profilu Instagram organizatora: https://www.instagram.com/fashionweek.ai/

Trwa nabór modowych prac AI

Uczestnicy mają czas do 15 kwietnia na przesłanie kolekcji (od 15 do 30 stylizacji), które zostaną ocenione przez publiczność online na kanałach mediów społecznościowych AI Fashion Week (AIFW). Do tej pory wpłynęło ponad 350 zgłoszeń. Dziesięciu finalistów przejdzie do drugiej rundy w maju. Zwycięzcy otrzymają wsparcie inkubatora technologii modowych AIFW we współpracy z Revolve. Kluczowym wymogiem jest to, aby odzież mogła być wyprodukowana fizycznie. Zwycięskie kolekcje będą tworzone i sprzedawane online, za pośrednictwem Revolve lub Fwrd. Projektanci otrzymają wsparcie w całym procesie wprowadzania na rynek swoich projektów, w tym przy tworzeniu wzorów, opracowywaniu próbek oraz marketingu i komunikacji.

Prace można wysyłać bezpośrednio na stronie organizatora: https://fashionweek.ai/
Obserwuj AI FashionWeek na Discord: https://discord.com/invite/wHxsvb79qH

Dołącz do nas