baskinka moda trendy 2023
baskinka moda trendy 2023

Powrót baskinki – trend, który nabiera kształtu w 2023 roku

Baskinka to jeden z trendów z początku Y2K, który wydawało się, że nie wróci do trendów modowych. Ale naturalne, podkreślające talię detale z marszczeniami, w końcu dołączyły do ​​swoich braci jako trend retro, który wkrótce zobaczysz wszędzie. Nowoczesna baskinka. w aktualnych trendach 2023, wygląda jednak jak ustrukturyzowana sylwetka, która subtelnie podkreśla Twoje kształty, a nie bezkształtna forma.

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonana, żeby dodać sukienkę z baskinką do swojego koszyka zakupów, rozumiemy to. Falbana wszyta w talię z przeszłości była wysoce wątpliwa i niezbyt kobieca. Ale mimo to baskinki ponownie zauważono na wybiegach, podczas tygodni mody. Od domów mody, takich jak Alexander McQueen, Vivienne Westwood i Proenza Schouler. Wyjaśniamy dokładnie, co sprawia, że ​​baskinka jest trendem w modzie, który należy przyjąć, a nie od niego uciekać.

Baskinka w aktualnych trendach modowych

Następna generacja baskinek nadal przyciąga wzrok do talii, ale robi to z frędzlami, jedwabiem i warstwowym szyfonem. Biała kamizelka z baskinką zauważona na wybiegu Proenza Schouler w lutym, podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku, ma więcej wspólnego z gorsetem w stylu vintage – bardzo teraz modnym – niż topem z baskinką z roku 2000. Sylwetki organiczne są również w dużej mierze odkryciem baskinek. Wysadzana kryształami suknia z pokazu Saiid Kobeisy Haute Couture, podczas Paryskiego Tygodnia Mody, miała zwiewną falbanę, która przypomniała powoli rozwijające się płatki,.

Nie wszystkie nowe kształty baskinek są tak bezkształtne, ale same konstrukcje są zarówno nowoczesne, jak i klasyczne. Falbany z miękkiej tkaniny mają plisy lub marszczenia, sztywniejsze wersje natomiast, podkreślają kobiecość. Na pokazie Givenchy wiosna/lato 2022 topy z baskinkami przywoływały zarówno platerowaną zbroję średniowiecznego rycerza, jak i strukturalne gorsety szlachty z epoki Tudorów. Starannie zawiązane nowoczesną kokardą i odrobiną frędzli.

Od celebrowania i podkreślania krągłości po uwzględnianie sezonowych trendów, które już uwielbiasz, takich jak kamizelki, przezroczyste tkaniny i cekiny, istnieje wiele sposobów na to, by nowoczesna baskinka stała się jednym z Twoich ulubionych trendów tego roku.

Dołącz do nas