Jamie Lee curtis wiek
Jamie Lee curtis wiek

„Po prostu nie patrzę w lustro”, Jamie Lee Curtis o swoim podejściu do starzenia się

„Staram się żyć w akceptacji. Jeśli patrzę w lustro, trudniej mi o akceptację. Jestem bardziej krytyczna. Natomiast jeśli po prostu nie patrzę, nie martwię się tym tak bardzo”

Starzenie się, przy ogromnych zmianach, które zachodzą zarówno w nauce, jak i świadomości ludzi, jest aktualnie wspaniałym okresem do przeżycia. Słynna aktorka Jamie Lee Curtis podzieliła się swoją opinią na temat idei „anti-aging”, a jej mocna wypowiedź na temat naturalnego piękna dotarła do serc wielu osób.

Jamie Lee Curtis to nie tylko aktorka, producentka i autorka. Jest także znaną aktywistką i członkinią fundacji Radically Reframing Age, mentorką oraz aktywną uczestniczką szczytów fundacji wraz z innymi celebrytami, takimi jak Goldie Hawn, Vanessa Williams czy Deepak Chopra. Wszystkie te gwiazdy są po to, aby przedstawić nowe spojrzenie na starzenie się i sprawić, by ludzie spojrzeli na ten nieunikniony proces z nowej, całkowicie optymistycznej perspektywy.

Starzejmy się! Stop hasłom “przeciwstarzeniowy” – 

Lee Curtis, na jednym z przemówień Radically Reframing Age, apelowała, aby usunąć słowo „anti-aging” ze swojego słownika. „To słowo, „przeciwstarzeniowy”, musi zostać wywalone” – powiedziała. „Jestem pro-aging. Chcę się starzeć z inteligencją, wdziękiem, godnością, werwą i energią. Nie chcę tego ukrywać”.

W swoim wywiadzie z Marią Shriver, założycielką Radykalnie Reframing Age, Jamie Lee otworzyła się również na temat tego, jak akceptuje własne ciało. Jej sekret jest prosty: nie patrzeć cały czas w lustro. „Nie zaprzeczam, jak wyglądam, oczywiście widziałam, jak wyglądam” – wyznała. „Staram się żyć w akceptacji. Jeśli patrzę w lustro, trudniej mi o akceptację. Jestem bardziej krytyczna. Natomiast jeśli po prostu nie patrzę, nie martwię się tym tak bardzo”.

Starzej się i nie ukrywaj tego

W jednym ze swoich obszernych wpisów na Instagramie Jamie Lee wypowiedziała się o standardach piękna i o tym, jak postrzega prawdziwe piękno.

„Na świecie istnieje przemysł — miliardowy, bilionowy przemysł — który ukrywa rzeczy. Korektory. Wyszczuplacze. Zabiegi. Wypełniacze. Odzież. Akcesoria do włosów. Produkty do włosów. Wszystko po to, by ukryć to, kim rzeczywiście jesteśmy. Moja instrukcja dla wszystkich: chciałabym, niczego nie ukrywać”.

Dołącz do nas