Paco Rabanne – świadectwo dziedzictwa, kolekcja jesień/zima 2023

Pierwszy pokaz w sezonie, od śmierci projektanta Paco Rabanne, który zmarł w zeszłym miesiącu, był wyjątkowym i oczekiwanym wydarzeniem. Julien Dossen, dyrektor kreatywny Rabanne od 2014 roku, uczcił zmarłego twórcę, który założył swoją tytułową markę w 1966 roku.

Mimo że pokaz mody w Paryżu rozpoczął się serią miękkich dzianinowych sylwetek i płaszczy, wprowadzających nieco nowości Dossena, w następnej kolejności, kolekcja pełna była ikonicznych stylizacji marki, które wpłynęły na świat mody. Projektant zrobił również ukłon w stronę przyjaźni między Rabanne i Salvadorem Dalì – dwoma hiszpańskimi wizjonerami, których łączyła radykalna ekspresja światów. Jednocześnie magicznych, mistycznych i tajemniczych. W związku z tym w kolekcji znalazła się seria prac surrealistycznego artysty (z udziałem Fundació Gala-Salvador Dalí), wydrukowanych na wykrojonych sukniach.

Świadectwo Paco Rabanne

Julien Dossena eksplorował również kultowe metalowe projekty i kolczugę Paco Rabanne. Na wybiegu pojawiły się spódnice i sukienki wykonane z metalowych oraz dodatków ze szkła, które uzupełniały kolekcję. Nie brakowało retro-futurystycznych kodów między cekinami, świecidełkami i kryształowymi kropelkami. Nawet miękkie tkaniny zmanipulowano rozcięciami i metalowymi detalami, aby nadać słynny efekt Rabanne. Skromne kwieciste nadruki uzupełniono wstawkami z czarnej koronki, a złote serca i motywy planetarne nawiązywały romans z całością kolekcji. Ostatnich pięć kreacji to archiwalne projekty, obejmujące pięć dekad Paco Rabanne – świadectwo, jak powiedział Dossen o kontynuacji dziedzictwa zmarłego projektanta. Te sukienki sygnalizują innowacyjne rzemiosło, które zawsze będzie definiować ponadczasowe i totemiczne kobiety Paco Rabanne.

Akcesoria ograniczono do minimum, ale zrobiły duże wrażenie. Niektóre z kluczowych elementów to uwielbiane przez markę, przypominające akcesoria zbrojne, torby na łańcuchy w różnych wersjach. Poza tym eleganckie srebrne naszyjniki i mnóstwo klejnotów, jak kolczyki w kształcie atomów lub duże złote dzwony, które z pewnością staną się obiektem pożądania.

https://www.youtube.com/watch?v=09s3cjB1UoY
jesien zima kolekcja 2023 Rabane Poco pokaz
jesien zima kolekcja 2023 Poco Rabane pokaz
Rabane jesien zima Paryz kolekcja 2023
Poco Rabane kolekcja jesien zima 2023

Dołącz do nas