nike woman
nike woman

Nike świętuje kobiecość spektaklem „Goddess Awakened”

Performerka Parris Goebel, pochodząca z Nowej Zelandii, 5 lipca, połączyła siły z Nike Women, podczas wciągającego wydarzenia w paryskiej Accor Arena, zatytułowanego „Goddess Awakened” (w wolnym tłum. przebudzenie bogini). Na tle odbywającego się właśnie w mieście tygodnia haute couture jesień-zima 2023/24 wyzwolony występ był celebracją tego, co Nike nazwał „zbiorową siłą kobiecości poprzez ruch, styl i wyrażanie siebie”. Wzięło w nim udział 30 tancerzy i sportowców.

nike woman 1

Urodzona w Nowej Zelandii choreografka i tancerka Parris Goebel, wystąpiła w ramach spektaklu. W całej historii kobietom mówiono, jak się zachowywać, co mówić, jak czuć. Dzisiejszy wieczór ma na celu zerwanie tych więzów i pozwolenie, żeby nasze głosy zostały usłyszane, nasze ciała zostały uznane, a nasze skrzydła wzbiły się w powietrze. Powiedziała Goebel, która czerpała inspirację od imiennika marki odzieży sportowej, Nike, greckiej bogini zwycięstwa. Dla mnie nie ma lepszego sposobu na wyrażenie miłości, żalu, siły i kobiecości w tej chwili niż taniec. Jestem wdzięczna za partnerstwo Nike, które umożliwiło mi dosłownie i w przenośni scenę, abym mogła to zrobić.

Nike „Przebudzenie bogini”

Obejmujący energiczne i dramatyczne układy, spektakl „Goddess Awakened”, kładł nacisk na ruch. Jest to idea linii Nike Women, która wykorzystuje innowacyjne techniki konstrukcyjne, aby wyposażyć różne typy sylwetek do wymagań różnych dyscyplin sportowych. „Goddess Awakened” pokazało również szereg zbliżających się projektów kolaboracyjnych z kobietami-projektantkami. W tym Feng Chen Wang, Yoon Ahn z Ambush i Martine Rose. Ta ostatnia zaprezentowała produkty z kolekcji Nike x Martine Rose, zainspirowanych strojami kobiet piłkarek poza boiskiem.

nike woman 2

Kiedy kobieta nosi strój [sportowy], wyraża siłę, odporność i piękno. Chcę, żeby kobiety czuły się potężne w swoich strojach, tak samo jak mężczyźni – powiedziała Rose. Co więcej, chociaż “używam” kobiet do opowiadania historii, nie ma płci związanej ze strojem, każdy może go nosić. Mam nadzieję, że pewnego dnia nie będziemy rozmawiać o płci w sporcie i będziemy rozmawiać tylko o sporcie.

Dołącz do nas