kolory wlosow 2023 trendy
kolory wlosow 2023 trendy

Najmodniejsze kolory włosów na wiosnę 2023

Kluczowe trendy w koloryzacji włosów na wiosnę - dla blondynek i brunetek.

Nadejście wiosny oznacza cieplejsze temperatury, szykowne modne wiosenne trencze i dla wielu z nas, chęć przefarbowania włosów na zupełnie nowy kolor. Znani styliści fryzur już przewidują kilka kluczowych trendów w fryzurach na ten sezon. George Papanikolas, ambasador marki Matrix, ma na swoim radarze platynowy blond z odrostami. Min Kim, globalna ambasadorka L’Oreal Professionnel, zapowiada natomiast powrót odcieni szampana i miodu. Dla brunetek, odcienie czerwieni będą nadal bardzo modne. Ale ten kolor wkroczył w nowy rok na jeszcze większą skalę. Na wiosnę 2023 paleta kolorystyczna czerwieni będzie bogatsza w porównaniu do miedzianej czerwieni, która była w modzie pod koniec roku 2022.

Modne kolory włosów wiosna/lato 2023

Na wiosnę 2023 nadal będą królowały blondy (szczególnie w połączeniu z modnym bobem), ale głębokie ciemne, błyszczące kolory również wyłonią się na pierwszy plan. Do wyboru jest cała gama odcieni – od monochromatycznych brązów i czerni po blondy ze słonecznymi tonami lub ombre. Jeśli myślisz już o odświeżeniu swojego koloru włosów poniżej znajdziesz pięć najmodniejszych w tym sezonie kolorystycznych inspiracji.

1. Brodne – włosy muśnięte słońcem

Bronde – czyli odcień włosów muśnięty odcieniami brązu będzie nadal modnym trendem w kolorze włosów na wiosnę 2023. Połączenie odcieni blondu i brązu znajduje się dokładnie pośrodku spektrum kolorów włosów i ma uniwersalny, nowoczesny urok. Toner można dostosować do odcienia ciepłego lub chłodnego. Decydując się więc na ten kolor włosów weź pod uwagę swój odcień skóry. Jak również Twoje preferencje dotyczące garderoby i makijażu.

2. Platynowy blond ombre

Platynowy blond nie musi wymagać dużej pielęgnacji, jeśli zastosujesz głębokie odrosty, które znów będą modne w kolorach włosów na wiosnę 2023. Ale wbrew pozorom nie chodzi o to, żeby zachować długi odrost, który może wyglądać na zaniedbany. Odrost powinien tworzyć subtelny cień lub smugę od nasady, wtapiając się w kolor. Dzięki tej technice granica między odrostem a kolorem tworzy miękki look muśnięty słońcem.

3. Włosy w odcieniu wiśni – cherry cola

Ten modny odcień włosów na wiosnę 2023 jest niezwykle wszechstronny. Można go tonować do wiśniowo-miedzianej czerwieni lub z nutą fioletu, aby nadać mu chłodniejszy odcień. Ale pamiętaj, że czerwony to kolor najtrudniejszy do utrzymania i wydobycia. Czerwień ma to do siebie, że szybko się wypłukuje. Jeśli więc jesteś osobą, która nie ma czasu na rutynowe wizyty w salonie w celu odświeżenia koloru, ten kolor włosów nie będzie dobrym wyborem.

4. Włosy w kolorze czekoladowego brązu – candlelit brunette

Bogaty, czekoladowy brąz jest uwielbiany przede wszystkim ze względu na swój szykowny refleks. Jak nazwa wskazuje, w wolnym tłumaczeniu, ten kolor przypomina blask brązowych włosów w świetle świec. Candlelit brunette to doskonały przykład bogatego, błyszczącego koloru, wzmocnionego delikatnymi, wymiarowymi refleksami – od chłodnego popielatego do głębokiego ciepłego odcienia.

5. Włosy w kolorze onyksu – głęboka czerń i brązy

Chociaż wiosna zazwyczaj nie kojarzy się z głębokimi, ciemnymi kolorami włosów, kolory onyksu są wspaniałą alternatywą dla jaśniejszych kolorów w tym sezonie. Ten kolor waha się od najciemniejszego, najgłębszego brązu do dusznej, głębokiej czerni. Jest mocno błyszczący, bogaty w kolory i głęboko nasycony. Praktyczna porada dla tego odcienia włosów: im ciemniejszy odcień i trwalszy kolor wybierzesz, tym dłuższy będzie proces powrotu do jaśniejszych odcieni. Ale również łatwiej będzie go utrzymać.

Dołącz do nas