Pokazy mody kolekcje trendy 2023 jesien zima
Pokazy mody kolekcje trendy 2023 jesien zima

Best Off – Milan Fashion Week FW/23, najlepsze stylizacje

Tydzień Mody w Mediolanie z kolekcjami na sezon jesień/zima 2023 obejmował ponad 50 pokazów. Wśród nich między innymi kolekcje Prada, Fendi, Giorgio Armani, Dolce & Gabbana i Bottega Veneta. Projekty ubrań w tym sezonie były bardzo funkcjonalne i różnorodne – od surowej elegancji Prady po etniczne wzory Etro i śmiałe, wieczorowe stylizacje Dolce & Gabbana.

W tym sezonie po raz kolejny oferujemy bogaty program działań, które potwierdzają wiodącą rolę Mediolanu na światowej scenie modowej – powiedział Carlo Capasa, prezes Camera Nazionale della Moda Italiana. Rok 2023 przedstawia się jako rok charakteryzujący się szeregiem złożoności, które nasza branża [będzie] w stanie przekształcić w możliwości rozwoju i zmian. Wierzę, że Milano Fashion Week będzie w stanie najlepiej wzmocnić pozytywną energię naszych wspaniałych marek.

Wraca funkcjonalna moda

Po sezonach ekstrawagancji i maksymalizmu moda powraca do prostoty, którą można faktycznie nosić na co dzień. Włoskie domy mody oferują rozsądne elementy, które wnoszą innowacje w codzienny wygląd. Kolekcja Fendi jesień/zima 2023 i trend zakładania spódnicy na spodnie (era roku 2000), wydawały się odpowiednie do biura. Kolekcja Gucci również była bardziej poskromiona niż w poprzednich sezonach. Obok kilku ekstrawagancko ubranych modelek w kolorowych futrach i prześwitujących sukienkach, pojawiły się też style inspirowane latami 70. – workowate dżinsy, luźne garnitury i spodnie zapinane na guziki. Zobacz skrót najciekawszych stylizacji i nadchodzących modowych trendów w sezonie jesień/zima 2023.

Dołącz do nas