Mullet (shaggy) – powrót kultowej fryzury dla mężczyzn

Jeśli kiedykolwiek chciałeś spróbować fryzury typu mullet z długimi lokami, teraz jest na to najlepszy czas – na pewno wielu z Was o tym myślało, podobnie jak o tym, żeby przynajmniej raz spróbować wąsów w stylu lat 70., czysto z ciekawości. I wiesz co? Podobnie jak wąsy, faktycznie pasują co piątemu lub dziesiątemu facetowi, który je nosi, tak samo fryzura mullet lub inaczej shaggy, pasuje większości z nich, pod warunkiem że mają wystarczająco dużo włosów na głowie.

Back to ’70s
Modna fryzura mullet z długimi lokami to ponadczasowa, mocno warstwowa fryzura inspirowana latami 70. Ma dłuższe pasma na tyle głowy, podkreślając krótsze pasma z przodu i na koronie. Prezentuje dodatkową objętość, modę i osobowość.
fot. Enjoy Co. Hair Collective

Urok tej fryzury tkwi w jej buntowniczości. Fryzura mullet nie potrzebuje konkretnej płci, wieku, kształtu twarzy ani rodzaju włosów, aby dobrze wyglądać. Wszystko, czego potrzebuje, to odpowiednie nastawienie i oczywiście cięcie. Każdy może nosić fryzurę typu mullet. Są to mocne wyglądy, ale jeśli masz odpowiednią pewność siebie, możesz się tym pochwalić. Aby pomóc Ci wyglądać modnie z fryzurą mullet, przygotowaliśmy kilka porad.

Różne sposoby na uzyskanie fryzury mullet dla różnych długości włosów

Baw się profilami

Nowoczesny mullet naprawdę zależy od profilu – możesz pozostawić je trochę dłuższe nad uszami lub zwęzić je do bardziej zaczesanego efektu. Spróbuj wszystkiego. Możesz poszukać inspiracji z lat 70. i sprawić, że będzie bardzo punkowa lub dodać kolorowe akcenty. Możliwości twórcze są nieograniczone.

fot. Dip And Gloss

Weź pod uwagę kontrasty koloru

Ponownie, to jest mullet. Jest zabawny z natury. Czemu więc nie pobawić się kontrastami koloru? Farbowane, pocieniowane końcówki, dodają dodatkową wymiarowość. Postrzępione, zaakcentowane pasma na końcach, dodają również trochę grunge’u do wyglądu. Jeśli zdecydujesz się dodać kolor lub utrzymać swój kolor, upewnij się, że używasz szamponu i odżywki chroniącej kolor.

fot. Jack Mead

Przyjmij potencjał z dowolną ekstremalną długością

Jeden z atutów posiadania dłuższych włosów jest to, że fryzura ma nieograniczony potencjał dla wszystkich stylów. A to jest jeszcze bardziej podkreślone przy fryzurze mullet. Jeśli zaczynasz z dłuższymi włosami, spróbuj to wykorzystać, zanim skrócisz je całkowicie. Zwłaszcza kiedy tył staje się bardziej ogonem. To naszym zdaniem, dodaje osobowość do fryzury i pole do twórczej ekspresji.

fot. The Color Bar Ventura

Luźne loki dodają wszechstronności

Jeśli masz dużo loków, to masz jeszcze więcej potencjału na rzucającą się w oczy fryzurę mullet niż posiadacze falowanych i prostych włosach. Loki oferują mnóstwo wszechstronności z tym stylem. Możesz nadać im formuły, używając lakieru lub pianki do mokrych włosów. To zapewni utrzymanie fryzury, jednocześnie pozostawiając włosy miękkie i sprężyste.

fot. Casey K.

Kręcone włosy i loki mają największy potencjał ze wszystkich

Zgodnie z zasadą: osoby z bardziej kręconymi lokami mogą cieszyć się tymi samymi wysokiej jakości stylami z szerszą gamą krótkich i długich fryzur. Na przykład afro mulleta. Jest to bardzo rzadko spotykane, ale zawsze robi wrażenie. Kluczem do połączenia formy i stylu (kręconych loków) jest utrzymanie ich w dobrej kondycji. Chcesz, aby Twoje loki były lśniące, zdrowe i nawilżone, stosuj produkty specjalnie przeznaczone dla tego typu włosów. Polecamy połączenie kremów i olejków do wcierania w włosy, aby zapewnić im nawilżenie i zapobiec puszeniu kosmyków.

fot. Linda Lehto

Grzywka idzie w parze

Oto jedna zasada dotycząca grzywki i mulletów. Im dłuższa grzywka, tym bardziej miękki będzie wygląd Twojego mulleta. Skrócone grzywki są bardziej rockowe, podczas gdy delikatne kosmyki dodają kobiecy akcent do rockowego cięcia. Cienkie włosy wymagają modyfikacji. Każdy może nosić mulleta, nawet mężczyźni z cienkimi lub delikatnymi włosami. Mimo to dodaj jak najwięcej formy i objętości na górze głowy, aby maksymalnie wypełnić włosy (tak jest w przypadku każdej fryzury dla cienkich włosów). Kluczem jest cięcie mulleta ostro. To da iluzję grubszych, pełniejszych włosów. Zalecamy również użycie stylizatora teksturyzującego dla góry włosów.

Spencer Lloyd Patrick Grimshaw

muller-fryzura-dla-mężczyzn-z-zarostem

Połącz mulleta z zarostem

Nigdy nie lekceważ tego, jak Twój zarost współgra z fryzurą i odwrotnie. I nigdy nie zapominaj, że brak zarostu lub nieupiększony zarost, który został zapuszczony od podstaw, jest równie zamierzonym stylem. To wszystko kwestia osobistych preferencji, ale naszym zdaniem, pełny zarost czyni mulleta bardziej stylowym. Szczególnie gdy widzisz, że zarost delikatnie przechodzi w krótsze, ostrzyżone boki mulleta.

fot. Kamilla Albani

Mullet dla krótkich włosów

Mężczyźni z krótkimi włosami też mogą spróbować. Nie zrażaj się, jeśli masz krótkie włosy, ale chcesz nosić mulleta. W rzeczywistości możesz zacząć od krótkiego, a następnie stopniowo dopracować boki, ciesząc się mulletem na każdym etapie jego wzrostu. Jeśli zaczynasz od bardzo zamkniętego strzyżenia na zero, pozwól mu trochę wyrastać. Następnie pozwól resztą zająć się Twojemu fryzjerowi za pomocą maszynek. Kluczem tutaj jest pozostawienie tyłu nieco dłuższego, nawet tylko odrobinę.

Joe and Co.

Pewność siebie jest kluczowa

Na koniec: para bliźniaków mogłaby nosić taki sam mullet, a jednak prawdopodobnie będziesz w stanie wybrać tego, którego mullet wygląda lepiej – a będzie to ten, który nosi go z większą pewnością siebie.

Dołącz do nas