Dior kolekcja 2022-23
Dior kolekcja 2022-23

Modne torebki 2023 – 6 największych trendów

Koniec roku 2022 był całkowicie poświęcony różnym pokazom mody w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie i Paryżu, podczas których domy mody pokazały swoje kolekcje na sezon wiosna/lato 2023. Mimo że jeszcze musimy poczekać kilka miesięcy (ale niedługo!), wiemy już, jakie projekty wyznaczą trendy w nachodzącym, gorącym sezonie – zwłaszcza jeśli chodzi o torby.

Modne torebki na rok 2023

Skromny luksus staje się głównym trendem w tym roku. Torby z lat 90. będą nadal modne, ale w mniej oczywisty sposób. Duże projekty, znane nam z poprzedniego sezonu, nabiorą mniejszej, skromniejszej i bardziej lususowej formy. W 2023 torby będą projektowane tak, aby nie wychodziły z mody i stały się ponadczasowymi codziennymi elementami garderoby. Jakie to będą najważniejsze? Odkryj 6 modnych trendów dla torebek w roku 2023.

Nowy wymiar torebki do pracy

Torebki o prostych, zamkniętych kształtach, były widoczne na większości pokazów na sezon SS23. Na czele listy znalazły się reedycje – od torebki Gucci z 1955 roku po ponowne wydanie modelu torebki Prady z 1995 roku, który był ulubionym Carolyn Bessette Kennedy. Nowojorska marka Peter Do stworzyła nowoczesną wersję torebki do pracy, a francuska Hermès, model casual-chic z nową wersją torebki Hobo zwaną Arcon.

Guess
joop markowa torebka
Joop

disel-torebka-srebrna

Żywe srebro

Srebro jest obecnie bardzo modne. Nie tylko w biżuterii i butach, ale także w torebkach, projektuje się w blasku tego odcienia. Może to jest apetyt na blask lub sposób na wyrażenie siebie, subtelnie, ale jednocześnie widocznie. Marki takie jak Diesel, JW Anderson i Proenza Schouler prowadzą w projektowaniu, w nowoczesnym odcieniu metalicznym  – od torebek na imprezy po praktyczne torby. Srebrne torebki są eleganckie i ponadczasowe. Może właśnie dlatego projektanci, tak chętnie sięgają po ten styl?

Apriori
Valentino
Apriori

Podwójne mikrotorebki

Dlaczego nosić tylko jedną torebkę, skoro można dwie? Na to pytanie, odpowiedziało wielu projektantów, nadchodzącego sezonu, jak chociażby Salvatore Ferragamo, Peter Do i The Row. Okazało się, że nawet torebki potrzebują swojej torebki! Najważniejszym pokazem była kolekcja Fendi na sezon wakacyjny 2023. Był to hołd złożony modelowi torebki Fendi Baguette z 1997 roku – idealna, praktyczna i stylowa torebka do codziennych zadań.

Guess
Valentino
Liu Jo

Torebki z “rączką”

Minimalistyczny i elegancki styl oraz strukturalne kształty spotykają się w torebkach z uchwytem. Chociaż klasyczne modele, takie jak Hermès Kelly i wiele wariantów Louisa Vuittona, nadal są bardzo modne, torebka Fendi Peekaboo przeżywa renesans. Dior zaprojektował natomiast fikuśny model swojej ikonicznej torebki Lady Dior – nazwaną torebką Dior D-Joy. Wiele marek tworzy nowoczesne, lekko rzeźbiarskie projekty tego stylu, takie jak Bottega Veneta z nową torbą Sardine. Chociaż ten model nie jest z kolekcji 2023, zapewniamy, że będzie to pożądany styl torebki z uchwytem w tym roku.

L.Credi
L.Credi
Guess

Eleganckie torby shopper

W tym sezonie powracają torby shopper, ale w bardziej wyrafinowany sposób. Ich elegancki i pojemny design otrzymuje elegancki upgrade. Saint Laurent jest na czele trendu ze słynną torbą Icare, która dumnie noszona jest przez autorytety w dziedzinie stylu, takie jak Hailey Bieber i Zoe Kravitz. Elegancka torba shopper będzie jednym z najpopularniejszych stylów w sezonie. To samo dotyczy torby Chanel 22, której uchwyty wzbogacono dodatkowymi szczegółami. Eleganckie “shopperki” sprawią, że Twoja najpraktyczniejsza torba, stanie się również najbardziej luksusową.

Tommy Hilfiger
Tommy Hilfiger
Guess

Dołącz do nas