Oscary kreacje gwiazd
Oscary kreacje gwiazd

Moda vintage królowała po Oscarach

Gwiazdy i celebryci czerpiący z archiwów projektantów to rosnący trend z każdą mijającą galą rozdania nagród Oscarowych – i nie bez powodu. Ten ruch jest elementem dobrego smaku, wiedzy i oczywiście nostalgii.

Na afterparty Vanity Fair, po rozdaniu Oscarów, moda vintage przyćmiła współczesne projekty. Aktorki miały na sobie wszystko, co najlepsze z archiwalnych projektów – od obcisłych sukienek po bardziej awangardowe komplety. Kendall Jenner wyglądała oszołamiająco w sukni w kroju syreny – w komplecie z łuskami – z kolekcji Jeana Paula Gaultiera z 2008 roku. Georgia May Jagger założyła srebrną halkę od L’Wren Scott z nadrukami makowych kwiatów.

Na bardziej eleganckim końcu spektrum strojów vintage zarówno Kerry Washington, jak i Camille Rowe wyniosły stonowane, neutralne odcienie na nowy poziom w kreacjach z eleganckimi marszczeniami od Donny Karan i Chloé Karla Lagerfelda. Kropkę nad “i” postawiła Rooney Mara z białymi spodniami oraz efektownym czerwonym płaszczem prosto z archiwów samego Alexandra McQueena.

Dołącz do nas