kolekcja-męska-jesień-zima-Dior-2023-

Nowa definicja współczesnej męskiej sylwetki Dior FW23

Brytyjski projektant Kim Jones zaprezentował pokaz mody męskiej Dior na jesień/zimę 2023, podczas Tygodnia Mody w Paryżu. Tym samym oddał hołd zmarłemu Yvesowi Saint Laurentowi i jego pracy włożonej w dom mody tej marki.

W programie wzięło udział najbliższe grono Kima Jonesa, w tym David Beckham, Naomi Campbell, J Balvin, Robert Pattinson, Gwendoline Christie i Eddie Redmayne. Ale gośćmi, którzy przyciągnęli największą uwagę, byli członkowie BTS, J-Hope i Jimin. Jimin został niedawno ogłoszony globalnym ambasadorem Diora, podczas gdy J-Hope ambasadorem Louis Vuitton. W oświadczeniu Kim Jones powiedział o kolekcji:

Cykl domu mody polega na odnowie i odmładzaniu, podobnie jak sam cykl mody. Zawsze jest coś z przeszłości w teraźniejszości i przyszłości, Dior nie jest inny. W tej kolekcji chcieliśmy odnowić projekty domu po śmierci pana Diora (…) To miejsce, w którym stary świat spotyka się z nowymi zmianami.

Jones oddaje hołd Yves Saint Laurentowi, znajdując inspirację w kolekcji wiosna/lato 1958 roku. Odzież pochodzi z archiwum zespołu Laurent’s Marine. Podobnie jak SS58, Jones łączy męskie i kobiece tradycje krawieckie, poprzez haute couture tailleur. Nowoczesne sylwetki opiera na swoim doświadczeniu w street wear, ale jednocześnie odświeża spojrzenie na praktyczną i nowoczesną estetykę domu.

Kolekcja zawiera wszystkie precyzje i złożoność tradycyjnego krawiectwa, ale w sposób, który wygląda na niewymagający i prosty. Znalazły się w niej nowe obuwia, w tym buty i botki wydrukowane w 3D. Utylitarna odzież wierzchnia kieruje klasyczne motywy domu na współczesny poziom, a torby z charakterystycznym “skośnym” Diorem zaprojektowano na nowo.

Dołącz do nas