mleczne paznokcie stylizacje
mleczne paznokcie stylizacje

Mleczne paznokcie  – jak zrobić najmodniejszy trend sezonu

Gdyby ktoś rok temu powiedział nam, że wszystkie wiodące trendy w stylizacji paznokci będą inspirowane gładkim blaskiem, bylibyśmy mocno zdziwieni. Ale po zobaczeniu pojawiających się trendów na błyszczyk do ust i żelowe paznokcie, rozumiemy: wszyscy chcemy, żeby nasze paznokcie wyglądały niesamowicie estetycznie i błyszcząco. Jednym z największych trendów w manicure w tym sezonie jest manicure w kąpieli mlecznej – mleczne paznokcie. Przed Tobą wszystko, co musisz wiedzieć o tym trendzie.

W czym tkwi fenomen trendu na mleczne paznokcie

Trendy w stylizacji paznokci od miesięcy zmierzają w kierunku manicure nude. Jednak paznokcie to coś więcej niż zwykła pielęgnacja, jest to najprostszy sposób na wyrażenie siebie. Dlatego zaczynamy eksperymentować i dopasowywać trendy paznokciowe, żeby uzyskać niestandardowy wygląd (jak na przykład mleczny manicure Jennifer Lopez, który łączy klasyczny manicure z barwnym wykończeniem).

Mleczny manicure jest popularny z kilku powodów. Po pierwsze, szukamy wariacji na temat francuskiego i amerykańskiego mani, ponieważ trendy naturalnie ewoluują w kierunku minimalistycznych i szykownych. Dodatkowo mleczna biel pomaga zakamuflować krótsze lub niedoskonałe paznokcie, tworząc piękny, czysty wygląd. Kiedy tradycyjny francuski lub amerykański manicure wymaga użycia superprzezroczystego koloru bazowego w kolorze nude, mleczny manicure, wykorzystuje półkryjący biały lub białawy odcień z większym kryciem.

kim manicure mleczne paznokcie

Jak uzyskać mleczne paznokcie

Odpowiednie przygotowanie paznokci jest absolutnym kluczem do uzyskania mlecznych paznokci w domu. Żeby manicure wyglądał najlepiej, odpowiednie przygotowanie zapewni najlepszą podstawę do stworzenia pożądanego wyglądu. Zawsze zaczynamy od delikatnego usunięcia naskórka wokół paznokci, następnie za pomocą pilnika do paznokci delikatnie nadajemy im pożądany kształt. Wreszcie, mleczne paznokcie wymagają wykończenia na wysoki połysk. Do tego celu możesz użyć specjalnej polerki do paznokci.

Następnym krokiem jest nałożenie wygładzającej warstwy bazowej, a następnie utworzenie mikro francuskiej końcówki. Kluczem do tego wyglądu jest najpierw nałożenie cienkiej mikro francuskiej białej linii, a następnie nałożenie koloru „mlecznej kąpieli” na wierzch, który pomoże stworzyć zamglony wygląd mlecznych paznokci. Jeśli boisz się smug z półprzezroczystymi kolorami, sięgnij po wysokiej jakości lakier w odcieniu mlecznej bieli, który daje równomierne pokrycie. Do nadania blasku, nałóż na koniec bezbarwną bazę.

I tak jak w przypadku wszystkiego, nie bój się mieszać swoich ulubionych kolorów lub wzorów. Dodaj odrobinę koloru, używając ulubionego koloru/ów na końcówkach zamiast białego. Możesz również dodać opalizujący lub połyskujący lakier, żeby stworzyć odrobiny blasku dla Twoich mlecznych paznokci.

Dołącz do nas