Torba Coperni meteoryt
Torba Coperni meteoryt
Torba Coperni meteoryt

Marka Coperni wykonała torebkę z meteorytu

Arnaud Vaillant i Sébastien Meyer nieustannie przyciągają uwagę świata mody swoją minimalistyczną i futurystyczną marką Coperni, założoną w 2013 roku. Najnowszy projekt to Mini Meteorite Swipe Bag – ciemnoszara torba, dostępna w limitowanej edycji, która została wykonana ręcznie z księżycowych skamieniałości.

Arnaud Vaillant i Sébastien Meyer mają zwyczaj wstrząsać światem mody swoimi artystycznymi produkcjami. Najlepszym przykładem był pokaz wiosna/lato 2023. Projektanci na żywo, za pomocą specjalnej farby, w kilka minut wyrzeźbili na ciele Belli Hadid sukienkę, wywołując tym samym spore poruszenie. Teraz pojektanci, dosłownie, odlecieli w kosmos.

Torba wykonana z księżycowej skamieliny

Wyjątkowa “księżycowa torba” Coperni w kolekcji jesień/zima 2023-2024, subtelnie łączy archeologię, design oraz sztukę klasyczną i prymitywną. Każdy egzemplarz wykonano ręcznie z kawałków meteorytu znalezionych w różnych miejscach. W rezultacie kształt torby może się różnić w zależności od modelu. Chociaż nazwa torby przewrotnie sugeruje na jej niewielkie wymiary, w rzeczywistości ma całkowitą wysokość 23 cm i wagę około 2 kg – niemała. Limitowana edycja Mini Meteorite Swipe Bag również nie jest mała, bo kosztuje 40 000 euro.

Dołącz do nas