zimowy makijaż kobieta

Make up “I’m cold” – hit czy kit? Trendy w makijażu zima 2022/2023

Ignoruj prognozę na twojej aplikacji pogodowej. W fantazyjnym świecie TikTok jest 100-procentowa szansa na śnieg i mroźne temperatury z trendem w makijażu “I’m Cold”. Świadczy o tym ilość chłodnych wzmianek o #imcoldmakeup, bo aż 25,4 miliona (i rośnie)! Sezonowy trend w makijażu jest “inspirowany mroźnymi zimowymi dniami, gdy skóra nabiera naturalnego rumieńca, po spotkaniu z zimnym wiatrem i mroźną pogodą.

Na czym polega makijaż “I’m cold”?

Trend w makijażu “I’m cold” polega na podkreśleniu naturalnego rumieńca na twarzy. Podobnie jak w dniu spędzonym na nartach lub sankach w mroźny dzień. Makijaż naśladuje czerwony nos i policzki, które dostajesz po przebywaniu na świeżym powietrzu. Twórcy TikTok i artyści osiągają ten sam efekt za pomocą jednego produktu do makijażu – różu do policzków. Aby uzyskać naturalny rumieniec, można również użyć produktu na końcu nosa. A jeśli naprawdę chcesz się wyróżnić, również wokół ust, aby stworzyć iluzję spierzchniętych warg.

Ale nie każdemu trend “I’m cold” przypadł do gustu…

Niektórzy krytycy twierdzą jednak, że ten trend jest krzywdzący dla osób, które naprawdę cierpią z powodu chłodu. Lekceważy ich cierpienie i traktuje je jako coś śmiesznego lub modnego. Kolejne głosy krytyczne mówią, że ten trend jest po prostu kolejnym przykładem na to, jak media społecznościowe mogą wpływać na to, co ludzie uważają za atrakcyjne lub modne.

Mimo tych krytycznych głosów, trend “I’m cold” nadal cieszy się dużą popularnością na TikTok. I pewnie nie rozstaniemy się z nim przez jakiś czas. Dla wielu użytkowników jest to sposób na zabawę i wyrażenie swojej kreatywności. A dla innych jest to po prostu kolejny sposób na zaistnienie w świecie mediów społecznościowych.

My zalecamy dystans i dobrą zabawę makijażem!

Dołącz do nas