Acne Studios pokaz paryz 23
Acne Studios pokaz paryz 23

Surrealistyczny szwedzki las Shony Heath i Acne Studios

Pionierska brytyjska scenografka Shona Heath – najbardziej znana ze swoich fantastycznych kreacji, które pojawiły się na zdjęciach Tima Walkera – stworzyła surrealistyczne środowisko na pokazie Acne Studios, podczas Paris Fashion Week AW 2023. A zaczęło się od szalonego melanżu pomysłów przeplatanych modą, naturą i sztuką.

Eklektyczne nastroje, jakie towarzyszyły artystce przy tworzeniu scenerii, przekształciły się w pomysły wypełnione dziwnymi rzeźbami przywodzącymi na myśl rośliny, winorośle i drzewa. Na scenie pokazu wyobrażone w zwojach liny, ociekających kryształkami i tkanej jucie. Poprosiłem Shonę o stworzenie magicznego miejsca, które uchwyciłoby topografię ciemnego lasu w kreatywny sposób – powiedział Johansson o współpracy ze scenografką. Uwielbiam to, jak lasy się zmieniają, rosną i przekształcają – dodał projektant.

Magia szwedzkiej natury

Dla Heath odniesienia do natury są cierpkie i szorstkie, ale także trochę zabawne… ta skala sprawia, że ​​czujesz się jak dziecko. Podobają mi się krystaliczne liście z neonową zielenią. Kolor jest zdecydowanie syntetyczny, ale surowość i szorstkość lin oraz juty wciąga nas głęboko w ziemię. Myślę, że jest to dość optymistyczna reprezentacja natury, bardziej senna i nie z tego świata – wyjaśnia Heath.

Kolekcja jesień/zima 2023 Acne Studios nawiązuje do „wzrostu i ewolucji”. Zakorzenionej w szwedzkiej naturze i topografii lasu, choć przeprojektowanej w fantastycznym stylu. Szwecja to miejsce, w którym nagle kończy się miasto, a zaczyna las sosnowy. Zawsze podobał mi się kontrast między życiem miejskim a naturą, pomysł, że nieskończony las jest tuż za rogiem – powiedział projektant. Tworząc tę ​​kolekcję, myślałem o ciemnych zimach w Szwecji, gdzie jest tylko kilka godzin światła dziennego. Chciałem uchwycić piękno ciemności zarówno w kolekcji, jak i na planie pokazu.

Heath przed pokazem widziała około dziesięciu stylizacji z kolekcji w ich surowej formie. Zdekonstruowane krawiectwo zostało skontrastowane z organicznymi sukienkami, przypominającymi pajęczynę z leśnych ściółek oraz popękanymi i malarskimi fakturami skóry. Scenografia Heath (naturalnie) odzwierciedliła to wszystko.

Shona Heath

Shona Heath jest najbardziej znana ze swoich pięknych i magicznych scenografii. Jej dorobek redakcyjny sięga od amerykańskich, brytyjskich i włoskich Vogue, Casa Vogue, L’Uomo Vogue do AnOther, Dazed & Confused i inne. Projekty Heath rozszerzyły się również o głośne wystawy sklepowe dla Diora. Zdjęcia reklamowe i limitowaną edycję Art Book dla Rebeki Taylor, a także kampanie dla Das w 2004 i 2005 roku. Pracowała przy różnych scenografiach pokazów dla Marni, Lanvin, Halpern, Prada i Dior haute couture.

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Dołącz do nas na Google News, Facebook i Instagram, włącz powiadomienia push. Zostań z nami!

Acne Studios pokaz scenografia
Acne Studios pokaz PAryz 2023
Acne Studios pokaz Paryz scenografia
Acne Studios pokaz Paryz

Dołącz do nas