supermodelki
supermodelki

Legendy modelingu w serialu dokumentalnym Apple TV

Legendy modelingu Cindy Crawford, Naomi Campbell, Christy Turlington i Linda Evangelista spotkały się ponownie, aby przyjrzeć się swoim kultowym karierom w nadchodzącym serialu dokumentalnym Apple TV+ The Supermodels. Przed Wami ekskluzywne pierwsze spojrzenie.

W zwiastunie modelki siedzą na szarym tle, przygotowując się do podzielenia się niespotykanym spojrzeniem na świat elitarnych modelek i ich życie poza wybiegiem. Serial wyreżyserowała Barbara Kopple, która zdobyła Oscary za pracę nad filmami dokumentalnymi Hrabstwo Harlan w USA (1976) i American Dream (1990).

Ponieważ branża modowa wciąż na nowo definiuje siebie – i role kobiet w niej – jest to ostateczna historia władzy i tego, jak cztery kobiety zebrały się, by ją zdobyć, torując drogę tym, które pójdą w ich ślady. Wyjaśnia komunikat prasowy dotyczący serii. Światowa premiera odbędzie się 20 września 2023 roku.

Ich prestiż był tak niezwykły, że umożliwił tej czwórce zastąpienie marek, które prezentowały, sprawiając, że nazwiska Naomi, Cindy, Linda i Christy były tak samo widoczne, jak projektanci, którzy je stylizowali. Dziś cztery supermodelki pozostają na pierwszej linii kultury dzięki aktywizm, filantropia i sprawność biznesowa. Czytamy dalej w komunikacie.

Korona supermodelek

Crawford, Campbell, Turlington i Evangelista są producentkami wykonawczymi serialu. Campbell komentowała serial w wywiadzie dla brytyjskiego Vogue w lutym 2022 roku i wyjaśniła, że daje modelkom szansę opowiedzenia swoich historii z własnej perspektywy.

Chodzi o nasze wspólne życie i chwile: naszą przyjaźń, karierę, naszą kobiecość, nasze macierzyństwo – powiedziała. Jako modelki nie mamy żadnych praw do naszego wizerunku, więc dobrze jest być partnerami w naszym dziedzictwie – i własnymi słowami.

Campbell nazwała tę erę „niesamowitym czasem”, ale zauważyła, jak ciężko pracowała, aby osiągnąć status supergwiazdy. I bez względu na to, ile zmian strojów, ile pokazów, nigdy nie mówiłyśmy, że jesteśmy zmęczone – powiedziała Campbell brytyjskiemu Vogue. Wszystkie to uwielbiałyśmy i wzajemnie się uzupełniałyśmy. Robiłyśmy osiem pokazów dziennie, a wieczorem chodziłyśmy świętować z projektantami.

Linda Evangelista przełamuje traumy

Evangelista pojawia się w filmie dokumentalnym rok po tym, jak wróciła do mediów po pięcioletnim odosobnieniu. Modelka poddała się zabiegowi CoolSculpting, promowany jako nieinwazyjna alternatywa dla liposukcji, który pozostawił ją trwale zdeformowaną i brutalnie oszpeconą.

Uwielbiałam być na wybiegu. Teraz boję się wpaść na kogoś, kogo znam – powiedziała Evangelista PEOPLE w lutym 2022 r. Nie mogę już tak żyć, w ukryciu i wstydzie. Po prostu nie mogłam żyć w tym bólu dłużej. Jestem gotowa w końcu przemówić. Modelka ma również nadzieję, że pomoże innym osobom, oszpeconym przez nieudane zabiegi medycyny estetycznej. Mam nadzieję, że pozbędę się trochę wstydu i pomogę innym ludziom, którzy są w takiej samej sytuacji jak ja – powiedziała. To mój cel.

Dołącz do nas