Ksiazki psychologiczne o zwiazkach
Ksiazki psychologiczne o zwiazkach

Książki psychologiczne o związkach, które pomogą zrozumieć Twoje relacje

Miłość to temat, który pojawia się w literaturze, muzyce, filmach i nie tylko. Ludzie mają tendencję do obsesji na punkcie zakochania się, ale czasami te romantyczne wyobrażenia są zbyt idealistyczne, a nawet szkodliwe. Poznanie psychologii stojącej za miłością i emocjami poprawi Twoje relacje, pomoże zwiększyć poczucie szczęścia i poprawić jakość życia, ostatecznie pomagając budować zdrowsze relacje.

Oto lista najlepszych książek, które polecam, zarówno w poradnictwie indywidualnym, jak i dla par. Każda z nich zapewnia unikalny sposób lepszego zrozumienia, kim jesteś i jak zwykle zachowujesz się w związkach. Nie musisz być w związku, aby te książki były pomocne. W rzeczywistości, jeśli przeczytasz te książki, zanim wejdziesz w związek, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że przyciągniesz odpowiednią osobę. Co ważniejsze, poznasz sposoby na pozostanie szczęśliwym i pozostającym w kontakcie, gdy znajdziesz osobę dla siebie.

1. “Przytul mnie. Siedem rozmów, które zapewnią miłość na całe życie”, Sue Johnson

Przytul mnie siedem rozmow ktore zapewniaja milosc

Ta książka omawia koncepcję paniki przywiązania. Wyjaśnia, dlaczego możesz odczuwać tego rodzaju niepokój i brak równowagi, gdy twój partner wycofuje się lub zachowuje dystans. Jest to całkowicie normalna reakcja ludzi. Dr Johnson wyjaśnia, w jaki sposób ty i twój partner możecie wyjść z tego „tańca” bliskości-wycofania i prawdziwie połączyć się na poziomie, o którym nie myśleliście, że jest to możliwe.

2. “Zdobędziesz miłość, jakiej pragniesz”, Harville Hendrix

zdobedziesz milosc jakiej pragniesz ksiazka

Ta książka naprawdę zmienia życie. W końcu zrozumiesz, dlaczego wybrałaś swojego partnera. Mimo że może wydawać się najgorszym możliwym wyborem na wielu poziomach. Podpowiedź: ma to związek z powtarzaniem schematów znanych z dzieciństwa. Istnieją również wspaniałe ćwiczenia, które Ty i Twój partner możecie wykonać razem, aby poczuć się bliżej.

3. “Wysoko wrażliwi”, Aron Elaine N.

wysoko wrazliwi milosc ksiazka

Czy jesteś osobą wysoko wrażliwą (HSP)? Potrzebujesz samotności, nienawidzisz chaosu i głośnego hałasu oraz czujesz się przytłoczona i zestresowana, gdy rutyna zostaje zakłócona? Niezależnie od tego, czy jesteś z kimś z HSP, czy też z kimś, kto ciągle uważa, że ​​„robisz wielkie halo z niczego”, potrzebujesz tej książki. Może pomóc Ci nauczyć się czerpać jak najwięcej ze swoich intymnych relacji, będąc jednocześnie wierną sobie i swoim potrzebom.

4. “5 języków miłości: sekret miłości, która trwa”, Gary Chapman

Piec jezykow milosci ksiazka

Ta klasyczna książka wyjaśnia, w jaki sposób partnerzy często różnią się „językami miłości”. Oznacza to, że ​​to, co jest znaczące dla jednej osoby, może nie być tym, samym dla drugiej. Jest to zmarnowany wysiłek i szkodliwe dla Twojego związku, jeśli ciągle dajesz komuś to, czego nie chce, np. planowanie niespodzianek dla faceta, który preferuje czuły dotyk. Ta książka pomoże Ci zrozumieć swój język miłości i język Twojego partnera oraz jak wykorzystać ten pomysł, aby stworzyć bliższą więź.

5. “Inteligencja erotyczna. Jak utrzymać bliskość w relacji”, Esther Perel

inteligencja erotyczna jak utrzymac bliskosc w relacji ksiazka psychologiczna

Dlaczego ludzie w końcu przestają łączyć się fizycznie i romantycznie po kilku latach bycia razem? Esther Perel napisała fascynującą, nie do odrzucenia książkę, pełną klinicznych przykładów, które pokazują, dlaczego związki wpadły w przestarzały i nudny wzór. Autorka przedstawia również kreatywne rozwiązana, które ożywią pragnienia par.

6. “Porozumienie bez przemocy”, Marshall B. Rosenberg

Porozumienie bez przemocy ksiazka

“Porozumienie bez przemocy” uczy czytelników, jak komunikować się i rozwiązywać konflikty w sposób pokojowy i produktywny. Każdy, kto czuje, że boryka się z trudnościami w swoim związku, uzna ten tytuł za pomocny. Książka jest przejrzysta, łatwa do czytania, dobrze zorganizowana. Opisuje wspaniały sposób na zminimalizowanie osądzania i obwiniania oraz dotarcie do ukrytych uczuć oraz potrzeb, które naprawdę mają znaczenie.

Dołącz do nas