Versace 2023 pokaz mody Los Angeles

Jak blondynka zdobyła Los Angeles – Donatella Versace

Dla mnie Los Angeles jest naturalnie domem, ponieważ dzielimy wspólne DNA energii, mocy, kreatywności i wyobraźni – powiedziała Donatella Versace, dyrektor kreatywna marki, o swoim związku z Miastem Aniołów. Szeroko komentowany pokaz mody, kolekcji jesień-zima 2023, odbył się w sercu zachodniego Hollywood, na dachu parkingu z widokiem na miasto pełne świateł.

Donatella projektując tę kolekcję myślała o ubraniu jak o zbroi, która sprawia, że czujesz się silniejsza, bo nic tak nie dodaje pewności siebie, jak dobrze skrojone ubranie. I chociaż może brzmi to banalnie, to nad tą kolekcją pracowała według przemyślanego planu. W1995 Richard Avedon sfotografował kampanię dla Gianniego z modelkami Kristen McMenamy i Nadją Auermann. Wróciliśmy do tej kolekcji, zwłaszcza do sesji Avedona, ponieważ jest tak czysta, tak prawdziwa, tak mocna. Dzisiaj wystawiasz na wybiegu tysiące rzeczy do sprzedania, ale to była czysta moda, czysta kreatywność.

W tym artykule

Powrót do korzeni

Surowa, skrojona na miarę precyzja czarnego garnituru archiwalnej kolekcji była punktem wyjścia Donatelli. Projektując kolekcję, wracała też myślami do swojego rodzinnego domu i matki, która była cenioną krawcową w Reggio di Calabria. To było jak powrót do prawdziwej intymności, powrót do naszych korzeni.

Wzorując się na 1995 roku, istota nowej kolekcji była bardziej ubrana, bardziej wyrafinowana i w pewnym sensie bardziej elegancka. Donatella chciała zrobić coś nieoczekiwanego dla Los Angeles. Całkowicie odeszliśmy od mody ulicznej. Nie żeby to było nieistotne, ale jeśli robisz taki program, musisz pokazać, kim jesteś. Pojawiły się mocne ramiona, wyszczuplona talia i wyraźny akcent na biuście, podkreślony przez biustonosze typu „bullet”. To przełomowa sylwetka, która przywołuje odrębny okres w historii Hollywood.

Spokój i pewność siebie

Jednak najbardziej Donatella była zachwycona ideą wspaniałej zawartości szafy Beverly Hills lat 90. Proste, ale doskonale skrojone garnitury, luksus cloqu, tłoczona krokodylowa skóra, (sztuczne) futro, nadruk dalmatyńczyka – zapożyczony z sukienki Nadji z sesji zdjęciowej z 1995 roku. Ale mimo wielu nawiązań i emocji, ostatecznie Donatella postrzega swoją kolekcję jako chwilę spokoju i pewności. Idziesz najczystszą linią, najczystszym kształtem, ponieważ chcesz czegoś stabilnego. Ten stan umysłu jest dla niej początkiem nowego rozdziału, który właśnie się rozpoczął w Mieście Aniołów.

Versace kolekcja zima 2023
Versace kolekcja 2023 jesien.jpg
Versace kolekcja 2023 jesien zima
Versace kolekcja 2023 jesien

Dołącz do nas