Thom Browne Moby Dick
Thom Browne Moby Dick
Thom Browne Moby Dick

Nadchodząca jesienna kolekcja Thoma Browne’a inspirowana jest Moby Dickiem

Thom Browne sięgnął po wieloletnią amerykańską powieść Hermana Melville’a “Moby Dick” dla swojej kolekcji jesiennej 2023. Projektant w morskiej przygodzie znalazł inspirację, która kontynuuje jego reputację jako jednego z najbardziej oryginalnych. Dla przypomnienia: w poprzednim sezonie, Browne, pokazał kolekcję inspirowaną “Kopciuszkiem”. Ekstrawagancję w znanym dla siebie stylu, z Gwendoline Christie w roli głównej, zaprezentowano w złoconych salach paryskiej Opery Garnie.

Kolekcja Thoma Browne’a na jesień 2023

Sceny z powieści, która dokumentuje obsesyjną pogoń kapitana Ahaba za Moby Dickiem – wielkim białym wielorybem, pojawia się jako motywy w całej kolekcji jesiennej. Inspiracje zaczerpnięto z ilustracji historycznych. Projekty ozdobiono miniaturowymi żaglówkami lub dopasowano je do beretów. Dopełnieniem stylizacji jest wersja torby „Hector”, nazwana na cześć ukochanego jamnika projektanta – tutaj żartobliwie przekształcona w kształt wieloryba.


Przez całą swoją karierę urodzony w Pensylwanii projektant nieustannie odwoływał się do amerykańskich archetypów w swoim odrębnym, surrealistycznym stylu. A przede wszystkim stale ewoluującej grze na temat ubioru preppy Ivy League. Mieszkający obecnie w Nowym Jorku, ojczyźnie swojej marki, którą założył w 2001 roku, Browne niedawno wyróżniono jako wprowadzenie dla nowego pokolenia talentów w kraju. Został również przewodniczącym Rady Projektantów Mody Ameryki, którą to funkcję rozpoczął w styczniu 2023 roku.

Dołącz do nas