Vanessa Beecroft for Saint Laurent
Vanessa Beecroft for Saint Laurent

Kolekcja Saint Laurent w zmysłowych polaroidach Vanessy Beecroft

W 2018 roku Vanessa Beecroft sfotografowała ubrane na czarno modelki pod Wieżą Eiffla, dołączając tym samym do grona ikon kultury projektu SELF marki Saint Laurent. W tym roku dyrektor kreatywny domu mody – Anthony Vaccarello, zaprosił włoską fotografkę do udziału w ekskluzywnej wystawie w butikach marki w Paryżu i Los Angeles.

Projekt SELF moda
Projekt SELF

Obracająca się wokół elegancji i wyrafinowania seria 14 polaroidów skupia się dyskretnie na drobnych szczegółach kobiecego ciała. Czyste, monochromatyczne fragmenty ubrań kolekcji jesień/zima Saint Laurent, uchwycono w ciasnych portretach i minimalistycznych zbliżeniach.

Między modą a nagością

Współpraca z markami modowymi to skomplikowane i dialektyczne relacje, powiedziała Beecroft. Jest to też tylko jeden aspekt jej uznanej przez krytyków kariery, która oprócz fotografii, obejmuje również malarstwo, rzeźbę, sztukę wideo i performance. W swoich pracach artystka skupia się na estetyce kobiecego ciała, badając kontrasty między ubraniem a nagością, kolektywem a jednostką.

Vanessa Beecroft jest koleją artystką, która bierze udział we wprowadzaniu wyrazistej wizji artystycznej do sklepów Rive Droite i misji zaprezentowania kolekcji w kreacjach z różnych dziedzin. Na początku tego miesiąca pekiński fotograf Lin Zhipeng (znany również jako nr 223) zapełnił sklepy swoimi naładowanymi seksualnie portretami chińskiej młodzieży – kolejne delikatne badanie relacji mody z ciałem.

Vanessa Beecroft for Saint Laurent
Vanessa Beecroft Saint Laurent
Vanessa Beecroft kolekcja Saint Laurent 1
Vanessa Beecroft polaroid Saint Laurent

Dołącz do nas